PDA

Zobacz pełną wersję : swierszcze padają



BZYK
03-07-2013, 12:03
Trzymam świerszcze w faunaboxie,bez podłoża mają tylko wytłoczki od jajek oraz podstawek z wodą,do jedzenia daje pokarm dla narybku i co jakiś czas jakiś świerszcz leży na dnie zdechły na plecach. Co im dac do jedzenia żeby tak nie padały.Zachowuje ogromną higienę co tydzień lub dwa całe pomieszczenie sprzątam a wytłoczki wymieniam. informuje że swierszczy nie hoduje lecz przetrzymuje niedłuzej niż 2,3 tygodnie.

Dark Raptor
03-07-2013, 12:25
Daj im trochę owoców i warzyw (z opisu wynika, że nie dajesz). Moje jadą na kociej suchej karmie, jabłkach, kapuście pekińskiej i popcornie. Czasem dorzucę im jakiś bonus. Nie mają poidła, codziennie spryskuję wytłoczki wodą i nie utrzymuję aż tak sterylnych warunków jak w Twoim przypadku. Od kiedy zrezygnowałem z podłoża (ok. roku), nie zanotowałem większych strat. Jeśli padają ci stare, to może być to też ze starości (nie wiadomo jakie okazy dostałeś). I jw. mogłeś dostać jakieś wybrakowane sztuki.

bT_PrzemO
03-07-2013, 14:06
PAdaja Ci bo masz za male pomieszczenie .. ja trzymalem w 25 litrowym akwarium ( Ciut wieksze od duzego fauna ..... ) przelozylem do akwarium 57 litrowego i nic nie pada ....! .... takie jest moje zdanie ze to wina pomieszczenia .. daj duzo wytloczek .. ja trzymam swierszcze bez zadnego podloza .. tylko jest pojemnik z torfem wilgotnym i samiczki skladaja tam jajeczka .... //PrzemeK

RMXUS
06-07-2013, 00:34
a ja powiem ze niedo konca, poniewaz trzymalem w duzym akwarium i mialem taka sytuacje ze podly wszystkie byly jakies slabe wszystkie ,a karmilem normalnie salata rozwielitka platki owsiane karma dla psa sucha.

Jaca
06-07-2013, 05:22
wykonczyła je sałata

42d3e78f26a4b20d412==