PDA

Zobacz pełną wersję : Gryzonie karmowe



Drobek
13-07-2013, 11:29
1. W jakim zakresie temperatur moga przebywać myszy i myszoskoczki (aby dalej się rozmnażały)? Chodzi mi o min. i max. *C
2. Jaki jest zapach myszoskoczków w porównaniu do myszy (słabszy, mniej dokuczliwy???).
3. Łatwo rozmnażają się myszoskoczki (najchętniej zobaczyłbym oips hodowli myszoskoczków)???
4. Trzyma ktoś myszy/myszoskoczki w piwnicy???
5. Czy dorosłe myszoskoczki stanowią jakieś zagrożenie dla węży???

P4w3l
14-07-2013, 12:19
odradzam myszoskoczki...siostra mi mowila ze z obserwacji na lekcji biologi wywnioskowala ze zagryzaja mlode wtedy gdy czlowiek ingeruje w ich zycie...(nawe jesli zaglada do klatki z nimi)

1.Ja trzymam w temperaturze pokojowej i ladnie sie mnoza...co prawda sa duze wahania w liczbie osobnikow w miocie ale to zalerzy od osobnik
2.Nie wiem
3.---||--
4.Ja trzymam w starym niewyremontowanym pokoju..do piwnicy zniose jak pokoj bedzie w remoncie, niektorzy maja czysciej w piwnicach niz inni w pokojach(np. u mnie :P) wiec jest to bardzo wzgledne...
5.Tez nie wiem :P

Drobek
15-07-2013, 12:50
Myszy mogą zagryźć swoje potomstwo??

Azzurreeuss
15-07-2013, 13:29
Nie tyle zagrysc co zjesc;/ mi samica zjadła kiedys prawie cały miot. Takie osobniki nalezy eliminowac.

Azzurreeuss
15-07-2013, 13:38
Aby zminimalizowac ryzyko kanibalizmu nalezy
1. dobrze karmic myszy urozmaiconym pożywieniem
2. oświetlenie cykl 12h/12h najlepiej
3. temperatura 20-24 stopnie najlepiej
4. niestresowac myszy opiekujacych sie potomstwem ( niebrac młodych na rece)

to sa takie najwazniejsze zeczy na które trzeba zwrócic uwage podejmujac sie hodowli tych niewdźięcznych i śmierdzących gryzoni...:P (dobra mysz to mysz u węza)

Pozdrawiam i życze sukcesow w hodowli

42d3e78f26a4b20d412==