PDA

Zobacz pełną wersję : Świerszcze i światło



maniek
06-08-2013, 06:52
czy świerszcze potrzebują światła - tzn lampki
mam terarium które tylko troche wystarczy oprzerobić i bedzie dobre dla świerszy bo we wszystkich ściankach ma kabel grzewczy zalany gipsem tylko nie ma jak tam zainstalować światła i własnie nie wiem czy jest ono potrzebne

Dark Raptor
06-08-2013, 07:01
Dla hodowlanych nie potrzebujesz. Muszą mieć tylko ciepło i wilgotno.
Świerszcze polne lepiej rozwijają się przy zachowaniu cyklu światło/ciemność.

maniek
06-08-2013, 08:16
ale brak wiekszej ilości światła nie wpłynie jakoś na rozwoj??
u góry terra mam siatkę z boku tez i troche światła tam wpadnie

jeszcze przy okazji czy ziemie z jajkami lepiej przekładac gdzie inndziej zeby tam sie wykłuły czy stare swierszcze nie zjedzą małych??

Dark Raptor
06-08-2013, 09:34
Wystarczy to co wpada przez okno i oświetla pokój. Moje tak mają i całkiem dobrze żyją.

SDY
06-08-2013, 11:48
ja moje trzymam sobie w piwnicy, gdzie jak widomo zabyt duzo swiatla to nie ma, i trzymaja sie ok, rozmnazaja sie i sa cacy...

dominik1
06-08-2013, 13:25
światło w żaden sposób nie wpływa na rozwój i rozmnażanie świersczy oświetlasz jest dobrze nie oświetlasz tez jest dobrze ,tylko ze ty cos wspominałeś o gipsie w terra dla swiersczy ze kabel jest nim zalany a to by było tak ze wyklejone ścianki bedą pszeszkadzać ci w utrzymaniu czystości w terra a jak będzie syf to zaraz się zlezą roztocza i po chodowli bo roztocza zjedzą jajka świerszczy zanim te zaczną się lęgnąć

maniek
06-08-2013, 14:37
to w czym najlepiej je trzymać??
jak bede miał szklane terrarium to cięzko je bedzie dogrzać i utrzymać wilgoć
no a jak w tym gipsowym to też źle
i czy mozną ziemie z jajkami cały czas trzymać w jednym miejscu czy mi dorosłe świerszcze nie bedą jadły młodych :(

Dark Raptor
06-08-2013, 15:14
Ja mam kabel grzewczy pod szklanymi terrariami, przykryty tekturą, od samego spodu tekturą i folią alu. Działa bardzo dobrze.

jw73
13-08-2013, 08:20
Kabel na zewnątrz terra ?

Dark Raptor
13-08-2013, 09:19
Tak, umieściłem go między dwoma tekturami (terrarium nie leży bezpośrednio na kablu), od samego spodu położyłem folię alu (ograniczam straty ciepła). Całość znajduje się w dość małej wnęce, to dodatkowo zatrzymuje ciepło.

42d3e78f26a4b20d412==