PDA

Zobacz pełną wersję : Ile myszy na jednego samca?



Hudzik
14-08-2013, 08:49
Zastanawia mnie ile samic moge przydzielić do jednego samca i jaka powieżchnia akwarium.Oczywiście tak humanitarnie żeby mały się nie zad.... na śmierć :)

WSZYSCY PAMIĘTAMY FILM "SEVEN"....:)))))

Krzysztof.W
14-08-2013, 09:51
Można spokojnie nawet ponad 10 samic trzymać z jednym samcem.
40x40x30 to umnie wystarczyło dla wszystkich myszek.

Mariusz Sekściński
14-08-2013, 10:08
Te wymiary sprawiają, że myszy mają tam obóz koncentracyjny a nie godziwe warunki. A jeszcze jeśli do kompletu sie okocą to juz nie ma tam ani skrawka wolnej podłogi. W takim pomieszczeniu można trzymać max zestaw 1+(3-4). Na przyszłość proszę się powstrzymać od dawania tak idiotycznych rad, myszy mimo że są hodowane na karme w dalszym ciągu są zwierzętami. A takie warunki jakie zaproponowałeś podpada już pod artykuł o znęcaniu się nad zwierzętami.

Krzysztof.W
15-08-2013, 03:22
Według mnie moje myszy MIAŁY chumanitarne warunki:, mogły się gdzie skryć, ponieważ wstawiłem im 4 domki doniczki, w tern sposób powstała dodatkowa przestrzeń życiowa nie wspomionając o tym że wolnej podłogi także im nie brakowało, ani wyszukanego żarcia . Podrośnięte młode zabierałem do innego zbiornika. A pozatym Drogi Marjuszu nie mów jak nie widziałeś OK :). Na dzień dzisiejszy hodowla już nie istnieje.

krwiopij
15-08-2013, 15:56
coz, Krzysztofie, ja zdecydowanie popieram zdanie Mariusza... ja w 40x40 trzymalabym najwyzej dwie myszy i to tylko pod warunkiem, ze mialyby wybieg... dla tak duzego stada to zdecydowanie za malo miejsca... tego nie trzeba widziec, bo wymiary mowia same za siebie...

Mefisto
15-08-2013, 16:20
Krzysztof.W napisał(a):

> Na
> dzień dzisiejszy hodowla już nie istnieje.

I bardzo dobrze.

4 domki na 10 samic... Czyli kotłowały się po 2-3 samice z młodymi w jednym domku.
Czy to znaczy, że gdy wszystkie samice miały młode w tym samym czasie, to miałeś tam i 100 myszy równocześnie?

Myszy to nie są świerszcze, żeby zyły w pudełku od zapałek. :/

I choć dla Ciebie to TYLKO pokarm dla pupila, to temu pokarmowi też się należą godziwe warunki.

Żeby uwierzyć w to, że 40x40x30 jest wystarczające dla takiej hodowli, to trzeba być wyjątkowo naiwnym ludzikiem.

Krzysztof.W
16-08-2013, 10:57
Hehe, nie aż 100 młodych osobników nie było nigdy, ale 20-30 to nie raz.
Było mineło :).

42d3e78f26a4b20d412==