PDA

Zobacz pełną wersję : Pielęgnacja świerszczy



Pawllo
18-08-2013, 06:23
Mam kilka pyt odnośnie hodowli świerszczy(domowych);
1) Jak sprzatacie w terra ze świerszczami? Przekładacie świerszcze do innego pojemnika(troche pracochłonne by było przy 300 świerszczach)?
2) Jakie podłoże im dać, obecnie mam tylko papierowy ręcznik(chyba tak to sie nazywa) i świerszcze pod to wchodzą skubane i ostatnio jak tam zajrzałem to leżało sporo martwych(może je czymś niechcący przygniotłem :/ )
3) Ile mniej więcej może jaj złożyć(że tak powiem za "ednym podejściem") ok. 50 samic??
4) Zdechło mi kilka świerszczy i zrobiły się jakieś takie czarno-czerwone, dlaczego??
5) Macie jakieś rady odnośnie hodowli świerszczy??

Dark Raptor
18-08-2013, 11:57
1. Mam hodowlę bezpodłożową, więc zsypuję wszystko z wytłoczek na dno terrarium, pędzlem przerzucam wszystkie śmieci w jeden róg i wybieram pudełkiem od filmu jak łopatką.
2. Stosuj wytłoczki od jajek i 0 podłoża.
3. Hmmm... na jedną wypadnie kilkanaście-kilkadziesiąt (ponad 100 w ciągu życia). Sukces zależy od tego jak "postarają się" samce, ile jaj zostanie zeżartych, ile zgnije/przesuszy się.
4. Co do zdychania jest wiele powodów - poszukaj w archiwum. Zmiana koloru to naturalny proces gnicia. Trupy wywalaj bezwzględnie z terrarium! Bo inaczej zobaczysz tego więcej...
5. Trudno powiedzieć co poradzić :D Pilnuj by nić nie pleśniało i by nie było zbyt sucho. Dawaj świeży pokarm, pilnuj wylęgarek (pojemników na jaja), podgrzewaj świerszcze i hodowla sama będzie dobrze funkcjonować.

Powodzenia w hodowli.

Miszqa
18-08-2013, 14:43
przy 300 świerszczach to jeszcze nie jest pracochłonne:) Po dopisaniu jednego zera już jest wesoło:]

dominik1
19-08-2013, 05:18
co do tyvh jajek to ponoć samica potrafi złożyć 300 jaj dziennie według encyklopedi "terrarystycznej"ale śadze ze to pszesada dziennie jak złoży u mnie samica 30 to juz jest świetnie a odrzywiam je dobrze sądze ze to jakaś pomyłka w tłumaczeniu

42d3e78f26a4b20d412==