PDA

Zobacz pełną wersję : co ze smrodem



dominik1
23-08-2013, 09:15
Witam choduje w domu dokładnie to w swoim pokoju świerszcze i ma taki problem ze strasznie mi śmierdzi w pokoju niewiem co robić bo rodzice chcą zebym to zlikwidował twierdzą ze same terraria z gadami mi starczą a nie kojazą po co mi swierszcze moge ja chodowac [pod jednym warunkiem ze one pszestaną smierdzieć lub jak ja zrobie coś zeby nie śmierdziało. Wiec czy ktoś zna jakiś dobry sposób na pozbycie się smrodu?

Dark Raptor
23-08-2013, 10:42
Nie pamiętam, czy prowadzisz hodowlę na podłożu i jaki gatunek świerszcza hodujesz.
Generalnie można ograniczyć (ale nie zlikwidować) zapach gdy:
-nie masz podłoża
-sukcesywnie usuwasz niedojedzone resztki, odchody, trupy itp.
-nie utrzymujesz wysokiej wilgotności i temperatury (co nie zawsze jest dobre dla świerszczy)
-trzymasz inne gatunki poza śródziemnomorskim (nie wiem jak u innych, ale mimo wszelkich prób jego hodowla zawsze mi śmierdziała, same owady wydzielają charakterystyczny zapach)
-dobre wentylowanie hodowli też powinno pomóc...
-wietrz częściej pokój, choć jak rozumiem, ze względu na gady to może być problem.

Mi starsi w swoim czasie też postawili ultimatum ze względu na świerszcze i ziemiurki. Musiałem ograniczyć się z sześciu gatunków do dwóch gatunków (w porywach trzech).

dominik1
23-08-2013, 10:58
z tym wietrzeniem jest tak ze mam okno otwarte 12 godzin dziennie ale jak wstaje rano to mi się zygać chceod smrodu, mam chodowle bez podłoża i choduje tylko śródziemnomorskie w temperaturze 30st i około 4-50 % wilgotności

Dark Raptor
23-08-2013, 11:28
To chyba musisz zmienić gatunek. Śródziemnomorskie pod względem zapachu są najgorsze ze wszystkich, a miałem już świerszczy niemało. Jeśli potrzebujesz dużego gatunku weź kubańskie, są nawet łatwiejsze w hodowli.

dominik1
23-08-2013, 11:48
tak tylko skąd ja ma teraz wytrzasnąć powiedzmy ze 100 sztuk dorosłych we wrocku nic niema takiego same te śródziemnomorskie

Masa
24-08-2013, 03:18
W galerii dominikanskiej mozesz kupic.....jeszcze w paru miejscach...a na pewno w ptki na gieldzie

42d3e78f26a4b20d412==