PDA

Zobacz pełną wersję : pinka



max109
12-09-2013, 07:10
Cze mam pytanie do jakiej butelki czy tez sloika dac te pinki zeby sie przeistoczyly w muchy i czy mam tam dac cos do zarcia jakis ser,i czy dac jakis torf czy tylko wsadzic do slika czekac????????????????????Pozdrawiam pajeczaki Max!!!!!!!

pierzu
12-09-2013, 07:42
jak kupujesz pinki w sklepie to w pudelku jest takie jakby zarcie(zazwyczaj troche smierdzi)przluz sobie je do malego pomiesczenie i jak zaczna robic sie kokony to poprzekladaj je po pare sztuk do osobnych pojemnikow(latwiej podac pozniej zwierzatku)jasli zalezy ci na czasie to kladiesz je na kaloryferze (w temp.pokojowj powinny sie kluc z tydzien na grzejniku z 4 dni(od chwili zamienienia sie w kokon))!!!!!!!!!wselkie pytanie na gg:5676860 lub e-mail w profilu.

maze
12-09-2013, 08:40
eee tam nie ma zarcia......... to tylko trociny :P
one nie potrzebuja chyba nic
nie wiem zreszta :P

pierzu
12-09-2013, 08:59
kazde zwierze potrzebuje cos do zarcia aby moglo sie rozwijac(a poniewaz to sa larwy much a one zeruja na trpach ta chyba normalne ze jedza duzo)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jak nic nie potrzebuja to sprobuj nic nie jesc przez tydzien!!

mikusis
12-09-2013, 10:04
Eh nie zgodze siez toba pierzu zeby dać je luzem w pojemniku nad grzejnikiem.

Z takiego czegos nic ci sie nie wykluje bo te "kokonu" sie zasusza i lipa.

Ja polecam na dno takiego pojemnika dac ok 1,5cm warstwe zwykłej ziemi dla podtrzymania wilgotności.

Prawdopodobnie larwy zakopia się w niej, po 5 dniachw temp pokojowej masz muchy.

max109
12-09-2013, 11:39
sorry bo ja nie napisalem a zalezy mi na larwach!!!!!!!!!!!!!a i ile sie tego wykluje z jednej pinki????????Narka

pierzu
12-09-2013, 13:06
larwy najlepiej kupic w zoologicznym sa tanie jakies 1.50 pojemnik(przynajmniej u mnie)a tak na wolnosci to na rozkladajacych sie szczatkach i jakis nieczysosciach!!!!!!!Sa to w koncu larwy much a one zywia sie martwymi czesciani!!!!!!!!!!!

Arkadiusz
12-09-2013, 13:39
Ludzie !!! Co wy za bzdury klepiecie i mocicie w głowach !!! Nie macie pojecia to nie odpowiadajcie na zadane pytanie !!!

Co sie larw tyczy:
-larwy muchy nie potrzebuja nic do żarcia , gdyż nie mają poprostu otworów gębowych :) , jak ma jeść ?? czym ?? siłą woli ?? :)
-po przeistoczeniu sie larwy w kokon (taka twarda, ciemna skorupka) 3-4 dni w cieplym miejscu (ja na grzejnik daje bez niczego, a nie jakies torfy i inne rzeczy) masz mlode muszki

Jesli natomiast muchy chcesz przełożyc do innego pojemnika w celu dalszej hodowli może to sprawic problem gdyż kilka sztuka prawdopodobnie ucieknie :(
Najlepiej wsadz na dosłownie kilka minut 2-3 do zamrażalnika i gotowe. Procesy życiowe spadaja do minimum i bez problemu przekładasz

Pozdrowionka !!!

PMajdan
12-09-2013, 15:11
Białe robaki (tak zwane pinki) sa larwami much. Larwy maja zmagazynowany pokarm "w sobie" dlatego nie przyjmuja zadnego z zwenatrz. Larwa (biały robaczek) ejst 1 szym stadioum rozwoju muchy. Trzymany w ciepłej temperaturze kilka dni przeistoczy sie w "kokon" bardzo ciemny kolor - coś jakby czarny, brazowy. Przestaja sie wtedy taka larwa ruszac i jest twarda. Po kilku-kilkunastu dniach wykluje sie z niej mucha. Z kazdego 1 robaczka bedzie 1 mucha. NIe tzreba białych robakow niczym karmic, nawozić ani nie wolno spryskiwać - bo zgnija. To tyle. PS: Warto po kupieniu pudelka podzielic "pokarm" na dwie czesci: ten, ktory bedzie trzymany w lodowce - zawsze swierze robaczki dla pajaczkow; oraz ten, ktory odrazu ogzrewamy - piekne muszki dla pajaczkow :) nie am to jak zroznicowany pokarm :)

maze
13-09-2013, 12:51
hehe mowilem ze nie jedza......

42d3e78f26a4b20d412==