PDA

Zobacz pełną wersję : zainfekowane świerszcze



Foxtrott
14-09-2013, 01:34
kiedy w waszych hodowlach swierszczy pojawią się roztocza wywalacie wszystko od razu czy walczycie z "najeźdźcą"??

werni
14-09-2013, 02:05
Witam.
Gdy o mnie się pojawiły, to zauważyłem je dopiero jak niektóre sztuki zaczęły już padać. Początkowo starałem się wyłapać te zdrowe, ale to bez sensu. Po kolejnych kilku dniach wszystkie świerszcze wypuściłem na wolność.. :]

dominik1
14-09-2013, 05:50
ja wszystko od razu wywalam djae sobie miesiąc przerwy zeby ochłonąż z nerwicy i zaczynam od nowa a po pół roku to samo itd.

CRIMSON
15-09-2013, 00:27
A hodujecie na podłożu?
Bo jak u mnie pojawiają się roztocza to sprzątam.

Foxtrott
15-09-2013, 03:25
hoduje na 4 cm warstwie wilgotnego włókna. niektóre maluszki L1-3) były prawie całe oklejone roztoczami. wybiłem wszystko co do sztuki:( we wtorek zaczynam od nowa.
miałem świerszcze z 3 źródeł i teraz niewiem które były chore, ale popróbuję i w końcu się uda.

Dark Raptor
15-09-2013, 09:45
Ja hoduję bez podłoża. Jakoś nie miałem jeszcze wysypu roztoczy.
Te paskudy bardzo dobrze czują się w wilgotnym środowisku. A takie zapewnia im właśnie podłoże lub nieusuwane mokre odchody. Generalnie im więcej brudu i resztek, tym więcej tego badziewia zastaniecie w swoich hodowlach.

Foxtrott
15-09-2013, 09:49
bez podłoża nie próbowałem jeszcze... jak to robicie??
tak na wytłaczankach chodzą suchych a jaja do jakiegoś małego pojemniczka z wilgotnym torfem składają??

Dark Raptor
15-09-2013, 10:06
Dokładnie. Tylko pojemniczek z torfem (ja mam akurat włókno) dobrze czymś częściowo zakryć, by nie tracić szybko wilgoci (na fotce nie widać tego rozwiązania, bo wporwadziłem je później).

Tak wygląda moja hodowla (z resztą ta fotka już była prę razy na forum ;-)
http://darkraptor.fateback.com/hodowla/hodowla01.jpg

BLK
15-09-2013, 13:38
W jakiem celu sa te pipety na duzej wysokosci i czy male nie wydostana sie z terrarium po silikonie?

ps. Fajna hodowla ;_)

Dark Raptor
15-09-2013, 13:48
Rurki kierują strumień wody bezpośrednio do pojemników z jajami (nie muszę grzebać się w środku terrarium).
Silikon jest dokładnie usunięty w aktualnej wersji terrariów :-)

dominik1
15-09-2013, 13:57
heh ja widze dark ze z ciebie to pan złota rączka jak w chodowli niema nowych rozwiązań to ci się nudzi widzialem kiedyś zdjecia tych terrari około rok temu to tam tylko żarcie po podłodze się walało i był pojemniczek z torfem a teraz to nawet system automatycznego zraszania zrobiłeś :) niema co jeszcze troche to to będzie chodowla w pełni zmechanizowan

Miszqa
21-09-2013, 05:48
ja również mam hodowle bez podłoża i w 3 terrariach nie miałem dotychczas żadnych problemów z roztoczami, a samo rozplanowanie terrariów bardzo podobne jak u Dark Raptora.

42d3e78f26a4b20d412==