PDA

Zobacz pełną wersję : ochotka ,rureczniki,mączniki



frosh
21-09-2013, 12:22
Co zrobić żeby takie robale jak te ochotka ,rureczniki,mączniki mogły wytrzymać dł. niz tydzień. Moje zwierzaki nie jedzą zbyt dużo więc zanim wszystko "pochłoną" robaki zdychają:/.Trzymam je na balkonie w otwartym worku i tydzień może 2 padają co zrobić by przedłużyć ich życie??

swiszczyk
22-09-2013, 02:52
co do macznikow do daj im po prostu cos do jedzenia czyli produkty maczne np. platki owsiane i moze kawaleczek marchewki:)
pozdrawiam

dominik1
22-09-2013, 10:31
ochotka zyje w wodzie ale szczeze mówiąc to ona jest dziwna potrafi zyć w kałurzy po deszczu a czasami nie przeżyje w napowietrznianej odstanej kranówce czy dzeszczówce sam chciałbym wiedzieć jak je przechowywać napewno takie prosto wyjete z wody troche pożyją (jak sie dowiadywałem od kolesia co chandluje rybami , to są one sprowadzane z rosji całymi starami w paczkach po 1 kg zapakowanych papierze niewiem ile tak jadą ale troche napewno a do polski dojeżdzają zywe Może popytaj się sprzedawcy w jaki sposób on je przechowuje ja je trzymałem wq lodówce w wodzie w papierze w ciepłym w zimnym i zawsze mi padały po kilku dniach

Jaca
22-09-2013, 10:38
Rureczniki trzymasz w słoku na dole w lodówce w jak najmniejszej ilości wody.
Codziennie przepłukujesz je kilkakrotmnie zimną wodą z kranu tak, aby rozbełtać ich zbitą masę, a następnie wylewać wodę wraz z padłymi osobnikami. W ten sposób można je przechowywać nawet kilka tygodni.

Jaca
22-09-2013, 10:39
ochotkę przechowuje się podobnie jak rureczniki.

42d3e78f26a4b20d412==