PDA

Zobacz pełną wersję : swierszczyki



paac
18-10-2013, 11:04
Witam,
mam takie pytanko na ktore nie moglem nigdzie dostrzec odpowiedzi:
Jakie macie sposoby lapania swierszy?Bo ja mam z tym troche problemow:)

Z gory wielkie dzieki za pomoc

bestboy
18-10-2013, 11:40
napiszcie bo ja jakoś je wyciągam ale miotają się i wyślizgują
nie uważajci mnie za idiotę mam je dopiero 3 godziny trochę poczytałem
ale takich żeczy nie piszą w poradnikach
ps. ile dni zajmie wy7klucie się z jaj młodych świerszczy bo przedchwilą dwie samice złożyły je w ziemię to będzie ok. 7-10 dni??? czy jak dzięki za odpowiedzi
pozdrawiam i przepraszam że wciąłem się w forum paac

Koc
18-10-2013, 12:05
No rzeczywiście są szybkie. Łapanie pęsetą to trudna sprawa. Ja zagarniam takiego świerszcza jakimś pojemnikiem(pudełko po kliszy czy kubeczek plastikowy). Ewentualnie można chwycić wytłoczkę i strząsnąć lub stącić do czegoś. Ale być może ktoś zna lepsze sposoby.
Zależy jaką masz temperaturę. Ja mam ze 24 i czkałem ze 3 tygodnie. W tydzień raczej się nie wylęgną.

Dark Raptor
18-10-2013, 12:53
Podganiasz jednego w róg terrarium i blokujesz przy ścianie pudełkiem od filmu. Podciągasz przy ściance do góry, zakrywasz szybko wierzch pudełka i gotowe.
Ja mam łatwiej bo stosuję duże probówki z PCV. Jak świerszcz sam wlezie do takiej to już nie jest w stanie się obrócić. Łatwo go tak wyjąć i "wsypać" np. pająkowi.
Małe łowi się podobnie, ale słabo skaczą.

DOMINOS
18-10-2013, 17:15
Albo zaganiasz ręką wybranego osobnika do rogu i łapiesz go po prostu palcami :P nie zrobi Ci żadnej krzywdy. A co do wylęgu to wykluły się u mnie w ciągu 6 dni przy temperaturze 34C... Ale do tego musi być odpowiednia wilgotność i dobra wentylacja...

Weź pajączka w swe ramiączka...

spider13
19-10-2013, 10:54
oj niewiem świerszcze gryzą sam sie o tym przekonałem ale wylęg nic ci nie zrobi

Dark Raptor
19-10-2013, 11:06
Jedyne świerszcze, które potrafią mocniej dziabnąć to polne i śródziemnomorskie. Resztę możesz łapać w ręce zupełnie bez obaw.

bestboy
19-10-2013, 11:49
śródziemnomorskie potrafią dziabnąć???
to nieżle bo ja mam śródziemnomorskie
pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==