PDA

Zobacz pełną wersję : Ile osesek potrafi przezyc bez matki?



Kord1991
20-10-2013, 14:27
Ile osesek potrafi przezyc bez matki?

Goblin
20-10-2013, 14:32
2-3dni

krwiopij
20-10-2013, 15:03
Kord1991, ja cie bardzo ladnie prosze - albo daj tego malucha jakiejs karmiacej samicy, albo go humanitarnie zabij - teraz! osesek jest zywym, czujacym i zaslugujacym na szacunek zwierzeciem... nikt nie ma prawa skazywac go na powolna i bardzo bolesna smierc z glodu i wychlodzenia... rozumiem, ze gady czy inne miesozerne zwierzeta musza cos jesc - ale to nie znaczy, ze taka mala myszka ma przez to umierac w meczarniach...

DEXiu
23-10-2013, 07:41
krwiopij na po części rację. Tym bardziej że w praktyce martwy osesek od żywego różni się chyba tylko temperaturą ciała (bo ruszać toto się niebardzo rusza - co najwyżej "raczkuje"). Jeśli się hoduje zwierzęta któe wymagają tak małęj karmy jak oseski to najlepiej jak najszybciej przestawić zwierzaka na martwą karmę bo żeby mieć żywe oseski trzeba albo mieć hodowlę (sporą żeby oseski były non-stop), albo stały kontakt z "dostawcą".

krwiopij
23-10-2013, 08:12
po czesci? chetnie sie dowiem, w ktorej czesci nie mam racji... zwierze nie jest rzecza... zadne zwierze...

Shinigami
11-12-2013, 04:26
witam, mam ten sam problem, jak je "humanitarnie zabic" ?? moge wlozyc do zamrazalki? chyba dlugo nie bedzie wtedy zdychal?? mam 2 osseski przeznaczone dla weza ale ten chyba nie za bardzo wie co z tym zrobic wiec jesli do wieczora nie tknie to je jakos humanitarnie zabije albo dam pajaczkom. Inne pytanie, troche klupie ale jak rozmrozic zamrozonego oseska?? ja nawet wode przypalam(powaznie) i za bardzo nie wiem jak sie za to zabrac, do piekarnika wsadzic czy jak??

42d3e78f26a4b20d412==