PDA

Zobacz pełną wersję : Moje pierwsze drewnojady:D



KnockeR
31-10-2013, 08:55
kupiłem dziś 15 sztuk:) zawsze karmiłem wszystko świerszczami i chciałem kupić mączniaki dla urozmaicenia:) W zoologiku mieli tylko drewnojady! Trzymam je w plastikowym pojemniku na spodzie z 3cm zwilzonego torfu kora drzewa oraz kupiłem takie podłoże do terrarium kora mała wielkość 5-15 mm:) z firmy euro zo zrobilem z tego 1cm warstwe i chyba tego nie jedzą;( mam pytanie czy drewnojady gryzą? Bo nie wiem czy mi się wydawało ale chwyciłem jednego i aż upuściłem bo chyba mnie ugryzł nie ma śladu ale coś poczułem:P czy one nie zrobią krzywdy pająką:)??

Dark Raptor
31-10-2013, 10:28
Gryźć gryzą, ale muszą się postarać by przegryźć skórę. Generalnie larwy mają silniejszy parat gębowy i te mogą skubać mocniej (nie miałem jednak takiej przygody). Co do możliwości uszkodzenia pająka. Nie miałem takiego przypadku. Jeśli drewnojad jest znacznie większy i silniejszy od pająka, taka możliwość istnieje.
Co do podkładu. Lepiej wybierz się do lasu i nazbieraj zwykłego próchna brzozowego (najlepiej z tzw. brunatną zgnilizną). Po wyprażeniu w piekarniku jest to doskonała i tania karma dla larw i chrząszczy. Kora nie jest przez nie lubiana, bo zawiera najmniej wartościowych składników pokarmowych, a nawet ma nawięcej trudnostrawialnych. Przegniłe drewno jest już częściowo rozłożone (głównie lignina), więc łatwiej przyswajalne.

BOOBO
31-10-2013, 14:55
Ja wczoraj zrobiłem nowy dom dla drewniakow:
trzymam je w najmniejszym faunaboxie, jest tam okolo 30 sztuk drewniakow oczywiscie; na dnie mam kore z drzewa liściastego chyba; dodatkowo dałem kawałek spruchniałej deski tzn. była deska ale ja ja rozwaliłem i dałem 2 kawałki. Dodatkowa wrzuciłem kawałek sałaty żeby mogły sobie jeść; moje drewniaki jedzą pruchno normalnie. A zapomniałem dodać, wszystkio leży na larwach - jak chcą wejść na góre to bokiem jakoś albo podnaszą drewno .

42d3e78f26a4b20d412==