PDA

Zobacz pełną wersję : Gryllus assimilis - Gdzie kupic dobra rodzine zarodowa?



M4e73n5tf0
04-11-2013, 14:59
Hi...

Wiecie moze gdzie w polsce mozna by bylo kupic dobra rodzine zarodowa? Swierszcza " kubanskiego" ( czy jak ja tam zwali ) ???
Juz od jakiegos czasu szukam i okazuje sie że z wszelakich zrodel material zarodowy jest bardzo kiepski i niestabilny
Moze bylibyscie w stanie pomuc mi w moich poszukiwaniach ?
Z goory wielkie dzieki

Pozdrawiam Mael

Interesuje mnie zalup wiekszej ilosci robali ok 3-5 tysiecy rooznej wielkosci ;D

Dark Raptor
04-11-2013, 15:12
Cóż, ten post nadawałby się na forum giełda.... no ale jak już pisać...
Z tą stabilnością to jest różnie. Często przy przenoszeniu świerszczy do zupełnie nowych warunków, gwałtownych zmianach itp. padają "startery". Padanie bardziej długotrwałych kolonii zarodowych może wynikać z szeregu innych czynników (od pleśni, przez zatrucia do roztoczy). Więc teoretycznie każda porcja zarodowa może dać dobrą kolonię.
Ja miałem G. assimilis non-stop przez 3 lata. Musiałem zlikwidować hodowlę ze względu na to, że przy pięciu gatunkach hodowanych świerszczy, starsi już się zbuntowali :P
Swój "dobry" starter kupiłem w SMOKU koło Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

M4e73n5tf0
04-11-2013, 16:34
Wlasnie problem w tym ze aktualnie ciezko jest dostac dobra radzine zarodowa gryllus assimillis. problem polega na tym ze z kazdego zrodla z ktorym mialem do tej pory stycznosc, docieraly do mnie swierszcze juz wyniesione. Te ktore kupilem pieknie rosly do doroslosci pieknie sie mnozyly, skladaly mase jaj z ktorych wylegaly sie tysiace mlodych swierszczy. I tu sie zaczynaja schodki. A mianowicie wysztkie te maluchy nie przechodzily pierwszej wylinki. Z tego co mi sie udalo dowiedziec jest to wynikiem howuwsobnego ;P a dokladniej rzecz biorac zwiazane z gospodarka hormonalna wewnatrz ciala owada . Spraw mozna ladnie zalatwic podajac do karmy odpowiedzni hormon. Tyle ze tu wystepuje inny problem albo kilka problemow - tzn nie wiem jaki hormon nalezy podac , nie wiem skad go wziasc a po trzeci nie chce hodowac swierszczy karmowych na hormonach bo sam je daje swoim zwierzakow a nie chce z nich zrobic boog wie jakich sterydow ;-P
I stad pojawil sie na tym forum moj post z nadzieja ze uda mi sie zalatwic alternatywna rodzine zeby hodowac w dalszym ciagu dobre zdrowe robalki dla moich i nietylko moich zwierzaczkow ;-P

Pozdrawiam Mael

42d3e78f26a4b20d412==