PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy świerszcze mi padają!!!!!!!



matka__
14-11-2013, 04:18
Założyłem sobie tą chodowle świerszczy pod łóżkiem i po jakimś czasie mi świerszcze zaczeły padać. Czy ich śmierć może być spowodowana bardzo niską wilgotnością? Bo świerszczy nie trzymakm na żadnym podłożu, same wytłaczanki po jajach, jedzenie mają ok suche i mokre zawsze świeże. Pali im się światło 24/h żarówka 25w. Od czego mogą zdychać? Prosze odpowiedzcie mi na moje pytanka.
Pozdrowionka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

THC_Inside
14-11-2013, 04:31
od braku wilgotnosci to chyba nie jesli masz miseczke z woda bo ja tak mialem jak ty i nawed bez ogrzewania i bylo im wszystko spox zyly sobie bez stresowo tylko tyle ze sie atakowaly i gryzly ale nie widzialem zadnych zwlok wiec nie wiem na co moga twoje swierszcze padac moze je usmazlyles :P (ale nie jestem pewien na 100 %)

Dark Raptor
14-11-2013, 04:49
W mojej hodowli nigdy nie stosuję miski z wodą. A warunki mam generalnie takie same (wytłoczki itp.).
Ze zdychaniem świerszczy to jest bardzo różnie, było tego sporo na tym forum. Możliwe jest, że:
-zatruły się pokarmem (pleśń, pryskane itp.)
-zostały zaatakowane przez roztocze
-dostały innego pasożyta (nicienie, bakterie, wirusy)
-przesmażyłeś je (ale to chyba mało prawdopodobne)

I pewnie jeszcze coś by się znalazło. Jedyne co pozostaje, to natychmiastowe usuwanie trupów, poprawienie wentylacji, sprawdzanie podawanego pokarmu.

Jaca
14-11-2013, 12:13
... i radzę wykluczyć z menu sałatę.

KoReXoN
14-11-2013, 16:39
Swierszcze, tak mają. Mi wcześniej bardo dużo zdychało odpuściłęm sobie na jakiś czas. A potem zobaczyłem jak parka kopulóje w tym małym ciasnym pudełku w jakim zazwyczaj są sprzedwane. I przełożyłem ją (samicę) do pudełka z ziemią do kwiatów doniczkowych. Po trzech dniach złożyłą jaja
miną miesiąc a ja mam 3 pudełka z wylęgiem.

maniek
19-11-2013, 11:45
a moze sikasz pod siebie i nawet nie wiesz ze się świerszcze topią?? :D
hehe a tak na serjo to moze sa juz stare? swiersze zyja tylko 3 miesiące z tego przez około tylko miesiąc mogą sie rozmnarzac potem robią sie stare i zdychają
tak juz z nimi jest :(

pozdrawiam sorki za błedy :)

Dark Raptor
19-11-2013, 14:52
Moje trzymiesięczne jeszcze się mnożyły. To raczej kwestia w jakiej są utrzymywanej kondycji.

42d3e78f26a4b20d412==