PDA

Zobacz pełną wersję : sposób na wredne świerszcze



Foxtrott
17-11-2013, 07:00
świerszcze codziennie wysypywały mi ziemię z pojemniczka na jajka narażając jakja na przesuszenie. kawałek plastykowej siatki załatwił problem:) teraz pięknie składają jajeczka i ani szczypta torfu nie wypada z pojemnika.
http://www.echostar.pl/~rados105/fox/zwierzaki/sw1.jpg

na tym zdjęciu widać także tuningowanego samca.... ucięcie prawej pokrywy skrzydłowej skutecznie wycisza nawet największego hałaśnika.
http://www.echostar.pl/~rados105/fox/zwierzaki/sw3.jpg

Majcher
17-11-2013, 08:28
z tym halasem to serio?? czemu tylko prawa?? ja jeszcze ich nie hoduje bo hałas mnie odstrasza wiec jesli to prawda to moze zaczne

Foxtrott
17-11-2013, 08:51
prawa jest na górze, więc łatwiej dostepna i dlatego tą obcinam

Insebio
17-11-2013, 10:48
Witam pięknie:)

Sposób dobry ale co powiesz jeśli ktos ma większą hodowle?

Jak dla mnie było by kłopotliwe obcinanie skrzydełek kilkudziesięciu świerszczą:/

morda
17-11-2013, 12:31
Fox - ta hodowla jest samowystarczalna, tzn. nie brakuje Ci świerszczy na wykarmienie takiej "ekipy"? To jedno z wielu czy jedyne terra z nimi?

DAAMOOK
17-11-2013, 12:41
A niby dlaczego kłopotliwe???
Mi jakoś przy przenoszeniu z pojemników od razu obcinam im skrzydełka.
Takim zabiegom jak na razie zostało poddane około 50-60 swierszczy - grupka rozrowowa.
Osobiście obcinam całe skrzydełka. Później jest łatwiej znaleźć te sztuki które przeszły wylinke i znów nożyczki.
Mam ciszę i spokój.

A z tą siatką to fajny pomysł, chmm może też zastosuje.

Jakna razie mam sporo wylęgu ;]

Miszqa
17-11-2013, 12:45
ja również obcinam skrzydełka (na bieżąco przy przenoszeniu między terrariami) i 0 problemów:)

Foxtrott fajne fotki:]

Foxtrott
17-11-2013, 13:03
do wykarmienia swoich zwierzaków mam ten jeden faubabox ze świerszczami(baaardzo wydajny) i 2 terraria z karaczanami(giganteusy i cinerea) i mączniki.
odnoścnie pytania Insebio to obcinanie nie stanowi zadnego problemu. dość często sprzątam i przy sprzątaniu obcinam na bierząco skrzydełka wszystkim nowodojżałym samcom.

jw73
17-11-2013, 15:44
A pozwalasz się wylęgać świerszczą w tym samym pojemniku co trzymasz dorosłe ? Stare nie zjadają młodych ?

Foxtrott
18-11-2013, 07:52
pozwalam wylęgać się u starych i nie mam problemu z kanibalizmem. jak już kilka razy pisałem daję masę płatków dla rybek i to załatwia problem.

tomi666
18-11-2013, 09:51
FOX mam jeszcze pytanie odnosnie wody.
jak im ja podajesz? bo jak plytko bym nie lał to i tak mi sie topia :( albo "nasiakaja" na maxa i po godzinie mam tylko smrod w pokoju i wiekszosc pada... wiec wody nie daje i trzymam tylko ilosc na skarmienie, ale odczuwam potrzebe zalozenia hodowli z powodu problemu dostania malych swierszczy w mojej okolicy :(
moze masz jakies sugestie?

nOob
18-11-2013, 10:20
Ja tam swierszczom skrzydelek nie obcinam :) mi to nie przeszkadza i sie dobrze spi tylko troche denerwuje rodzicow jak chca spac ale tym sie nie przejmuje :D nawet jak sa zamkniete drzwi wszytko slychac u nich

tomi ja do pojemnika wrzucam wlokno i zalewam woda az bedzie bloto i sie nie topia jak pija :)

Foxtrott
18-11-2013, 11:53
wodę podaję w miseczce(nakrętka od pojemniczka na karmę dla rybek), gębokość to jakieś 5-7mm. uzupełniam raz dziennie a do tego podaję jabłka i sałatę. czasem nie daję wody 2-3 dni i też źle się nie mają:) nie mam absolutnie żadnego problemu z topieniem się.
co znaczy " 'nasiakaja' na maxa "??

tomi666
18-11-2013, 12:16
wlaza do wody i pecznieja. najczesciej po godzinie od wstawienia wody moge sobie pozbierac nabrzmiale trupki. wiem, ze to brzmi co najmniej dziwnie, ale to prawda :)

FOX piszesz, ze trzymasz je w faunaboxie - uszczelniales pokrywe przed ucieczkami wylegu i podrostkow. mam wolny aktualnie duzy box, ale szpary wentylacyjne sa wielkosci ok. 2 mm i cos mi sie wydaje ze jedzonko spierniczy :/

Dark Raptor
18-11-2013, 12:21
Ja nie stosuję poideł. Daję mokry pokarm, czasem spryskam wytłoczki. W zupełności wystarcza.

BTW: Foxtrott, fajne foty :-)

Foxtrott
18-11-2013, 16:21
świerszcze nie uciekają. w górnej części boxa posmarwałem pasek szerokości 1 cm wazeliną(zaznaczone+/- różową kreską) i to całkowicie uniemozliwia jakiekolwiek próby ucieczek maluchów(działa też na karaluchy, co jest bardzo duzym udogodnieniem w hodowli:).
co do pęcznienia to pierwszy raz o tym słyszę... spróbuj wysypać miseczkę na wodę "sterylnym" piaskiem, świerszcze będą spijały wodę z wilgotnej powiedzchni bez ryzyka utopienia się. mżesz też, jak Dark, podawać dużo wigotnej karmy zamiast picia, ale wtedy trzeba pamiętać o regularnym sprzątaniu resztek.

jw73
18-11-2013, 16:34
Ja daję wodę do picia w nakrętce od napoju trochę płytszej niż od coli, z gąbką w środku i nie mam problemów z topieniem się.
Młode natomiast wylęgam w mniejszym pojemniku i pozwalam im tam dorosnąć do centymetra. Potem wrzucam do dorosłych i tak co jakiś czas w kółko, ale widać robię to niepotrzebnie.

Hari
02-12-2013, 05:29
Sprobuj dac do poidelka jakies kamyczki, lub wate. Ja w ten sposob poje.

42d3e78f26a4b20d412==