PDA

Zobacz pełną wersję : co na karme najlepsze?



darek155
03-12-2013, 12:20
Witam !!

Mam kilka wyglodnialych pajakow i chcialbym zalozyc hodowle karmy.
W gre wchodza swierszcze i p.nivea o ktorych nic nie wiem.
Jelsi chodzi o maczniaki to nie wiem czy sie oplaca bo porcje za 5 zl kupiue i mam spokoj.
Wypowiedzcie sie an ten temat i prosze podajcie info luub linki dot tej hodowli i ktore najlatwiej sie hoduje?

PZDR

Dark Raptor
03-12-2013, 12:45
Mączniki opłacają się. Kupujesz za kilka złotych otręby, wrzucasz owady i po jakimś czasie masz tego tysiące.
Od świerszczy i P. nivea, bardziej doradzałbym karaczana Nauphoeta cinerea. Jest bardziej wytrzymały i łatwiejszy w utrzymaniu niż podane przez Ciebie gatunki.
Co do hodowli karaczanów. Było tego sporo na forum.
W tym linku jest zdjęcie mojej początkowej hodowli (mało wybredne, ale pokazuje jak łatwo je trzymać):
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=109&i=14426&t=14426#reply_14426
Dodam, że żarcie to tylko kocia sucha karma, jabłko, marchew i czasem jakieś mięso. Praktycznie jedzą wszystko.
Teraz mam tak samo, ale w znacznie większej skali :-)

darek155
03-12-2013, 12:46
Jest jeszcze jedna rzecz.
W przypadku swierszczy wystepuje kanibalizm.
Wiec moze lepiej zalozyc hodowle jakiejs szaranczy czy karaczanow co wy na to

Dark Raptor
03-12-2013, 12:53
Patrz mój topic wyżej. N. cinerea praktycznie się nie zżera (a przynajmniej nie miałem u siebie jeszcze udokumentowanego przypadku). Bardzo dobrze znoszą duże zagęszczenia, a nawet ich wymagają (karaczany są bardzo towarzyskie).

CRIMSON
03-12-2013, 12:56
http://terrarium.com.pl/zywienie/ po prostu
Dark Raptor twoja strona nie działa ?

darek155
03-12-2013, 13:47
a co myslisz o tych wiekszych formach blaptica dubia i blaberus giganteus?

Dark Raptor
03-12-2013, 14:00
Dubia nie miałem, ale podobno szybko się mnoży (był ostatnio o niej trochę na forum (przeszukaj archiwum).
B. giganteus wolno rośnie i początkowo słabo się mnoży, ale jak już ruszy to wygląda to całkiem nieźle.

CRISMON - Działa. Czasem chyba nawala alias z "prv.pl" (jeśli ładujesz przez www.owadyinietylko.prv.pl).

DAAMOOK
04-12-2013, 11:33
Przy karaczakach trzeba pamietać że niektóre chmm odmiany potrafia lazic po szybach, albo dobrze beda sie mialy w domu.
Czyli uwaga na uciekinierow i inwazjii robactwa.

swiardyro
06-12-2013, 04:17
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!karaczany najlepsze!!!!!!!!!!!!!
Ja trzymam 3 gatunki razem w niewielkim zbiorniku
Odpowiednie warunki i będziesz miał plage.
pojemnik trzeba dobrze zabezpieczyć bo będą zwiewać całymi stadami.

Świerszcze przy karaczanach to zaraza - oczywiście dopuki panujesz nad hodowlą

SDY
06-12-2013, 05:18
Co to znaczy "niewielkim zbiorniku"? Jak mozesz podaj wymiary. I czy to prawda ze bardzo skutecznym sposobem zapobiegania emigracji karmowek jest wysmarowanie wazelina paska wzdluz pojemnika (np akwarium) na jego wewnetrznej, gornej czesci??

swiardyro
06-12-2013, 08:53
Trzymam je w akwarium wymiary nie pamiętam ale będe im teraz zwiększał ponieważ strasznie dużo jest malutkich.
Jeśli chodzi o zabezpieczenie - wazelina??? - nie wiem, tak czy inaczej musisz z wierzchu szczelnie przykryć bo i tak pewnie znajdą droge.
Ja naciągnołem elastyczną rajstope na drucianą ramke (większą od akwarium). Z 2 stron zamocowałem sznurek który przewlekam pod dnem - siatka samoczynnie się naciąga i bardzo dobry dostęp.

Aha przestrzeń w akwarium zwiększyłem im wsypując bardzo grube ścinki drzew liściastych - w tej chwili ok połowy - a na samo dno dałem długie włukno kokosowe.

42d3e78f26a4b20d412==