PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmnażanie drewnojadów ;]



BOOBO
16-12-2013, 08:04
Witam
Hoduje drewnojady od okolo 3-4 miesięcy.Jest ich okolo 30-40 szy. Trzymają się dobrze i nie zauważyłem żadnego zdechłego osobnika. Ladnie rosną i ładnie jedzą. Trzymam je w małym fauna boxie. Jest tam kora, sprochniale drewno i znow kora. Dodatkowo daje do jedzenia marchewke, jablko, salate itp. Zwilzam im codziennie te drewno. Staram sie zeby byla pleasn bo sie dowiedzialem ze one lubia plesn, a dodatkowo im nie przeszkadza. I wlasnie chcialbym je rozmnozyc ale niestety nie wiem jak. PRosze o napisanie wilgotnosci, temp, i jak powinno wygladac terra(domek ). Mam jeszcze jedno pytanie: czy moge je trzymac w 15 litrowym akwarium? ( chodzi mi o akwa do rozmnazanie )
Z góry dziekuje do odp

Dark Raptor
16-12-2013, 08:42
Z tą pleśnią to powiedziałbym, że ją tolerują. Jeśli możesz jej uniknąć, lepiej tak zrobić. Możesz podlewać/spryskiwać raz na dwa dni.
Jeśli w terrarium są duże kawałki próchniejącego drewna, nie martw się o rozmnażanie, bo to na nich samice złożą jaja. Larwy rozwijają się w środku i przepoczwarczają.
15 litrów to torchę mało na większą hodowlę. Ale jeśli mają dużo próchna, to powinno być ok.
Co do wyglądu terrarium. Ładujesz duże kawałki próchna, podłoże stanowić będzie warstwa wygryzionych i przerobionych kawałków drewna. I to chyba wszystko.
Wilgotność z 70% (i więcej). Temperatura to optimum 27-32 st. C.

Hari
16-12-2013, 09:34
Ja wrzucalem im jeszcze troche drobnej kostki bukowej (podloze do terrarium). Mielily rowno. Boobo, hodowla ich wyglada podobnie jak trzymanie mącznikow (tylko podloze inne). Po prostu ktoregos dnia zauwazysz imago, a potem male larwy. Niestety pelen cykl dlugo trwa :(

BOOBO
16-12-2013, 09:49
mam juz larwe smiesnie wyglada, napoczatku sie przestraszylem bo nei wiedzialem co to ale juz jaze

42d3e78f26a4b20d412==