PDA

Zobacz pełną wersję : ADOPCJA mlodych - probowaliscie?



Łysek
19-12-2013, 15:31
Witajcie, prowadze malutka hodowle myszek i teraz troszke z nimi postanowilem poeksperymetowac.
Aktualnie mam oseski 7dniowe i dzis bedac w zoologiku zobaczylem iz maja rowniez takie oseski (chodzi o "wiek") chcialem kupic je z przeznaczeniem na karmowke dla weza, ale sprzedawca powiedzial mi ze moze sprzedac tylko 3szt - kupilem wiec 3.
Ale gdy przyszedlem do domu i zobaczylem maluszki kupione i te moje postanowilem kupne maluchy wzucic do gniazdka mojej samiczki - a wiec chcialem doprowadzic do adopcji ;)
Myszy dolaczylem ok 16:00 i jak dotad (23:40) zarowno te moje jak i te "adpotowane" maja sie swietnie, moje nawet sa bardziej ruchliwe ;)

I teraz pytanie - czy samica da rade wykarmic myszy??? aha miala 3mlode (mozliwe ze reszta zostala zjedzona bo o mlodych doiwedizlaem sie po ok 2dniach), teraz lacznie jest ich 6 ok tygodniowych.
A moze wy tez probowaliscie sie bawic w takie loczenie?
Czekam na wasze zdanie w tej sprawie :)

ps. na fotce moje myszki to te laciate (szare to kupne)

mordd
20-12-2013, 03:48
Wielokrotnie przekładałem noworodki i nigdy nie było z tym problemu, przyjmują również noworodki mastomys i odchowują do dorosłości. 6 sztuk wykarmi bez trudu.

Goblin
20-12-2013, 04:45
Dla myszy 6 młodych to zaden problem moja ma 15 :] ale naszczęscie pomaga jej młodsza córka która tez zaniedługo cos wyda na świat :]




P.S:Pytanie co to jest mastomys bo jakoś niewiem... ?

Marcin .P
20-12-2013, 07:02
u mnie myszy i szczury spełniają sie w roli przybranych rodziców:) nie ma z tym zadnych problemów,no chybaże ktoś podzuci samicy ktura ma 10-12 szt następne 10 to wyniesie poza gniazdo najsilniejsze wedłu niej młode a reszte zostawi:(

Cathycash
20-12-2013, 09:40
Myszy mają bardzo silny instynkt macierzyński. Najczęściej adoptują noworodki nawet innego zwierzęcia np. myszoskoczków. Znam nie jeden taki przypadek ;)

Nawet myszy nie będące w ciąży, nie karmiące dostają mleka by pomóc jednej z mających dzieci koleżanek ;)

Łysek
22-12-2013, 10:21
No i tak jest i w tym przypadku :) Myszy przygarnmely podzucone maluchy
No i oczywiscie dzieki za wypowiedzi

42d3e78f26a4b20d412==