PDA

Zobacz pełną wersję : pomysł na świerszcze



Eryk letkiewicz
26-12-2013, 00:25
A gdyby tak u świerszczy w terra jako podłoze dac pasze dla ni i tylko w miseczce dokładać np żacia dla kotów to wtedy wydaje mi sie że efekty hodowli były by lepsze
mój kolega tak zrobił i mówi że jest duza poprawa(chodzi o kanibalizm).A co wy o tym sądzicie?

morda
26-12-2013, 08:11
A gdzie składały by jaja?
Jakbyć trzymał taką paszę wilgotną to po kilku dniach pasza zaczęła by kwitnąć...

chrzanu
26-12-2013, 08:14
dla mnie pomysł okrutny, nie lepiej dawać zwykłe wytłoczki i normalne podłoże ?
i dużo zarcia ? i tak zawsze świerszcze będą się zżerać. nie wiem jakie musiłbyś im zapewnić waruki żeby się nie zabijały.

SławekS
26-12-2013, 08:34
Dobra załóżmy że tak zrobisz a jak po miesiącu trzeba będzie tam posprzątać to całe podłoże wraz z odchodami i padłymi świerszczami wywalasz na moje oko nieopłacalne.

Po drugie jak ci się coś wyleje na podłoże czy nawet kawałek wilgotnego żarcia spadnie na dno zacznie ci wszystko gnić i będzie masakra

Po trzecie
większość pasz ma właściwości higroskopijne (czy jakoś tak) i co prawda świerszcz będą się mniej zżerały ale będą padać podczas linienia

Taki sposób owszem sprawdzi się ale w przypadku małej hodowli (ale w takim przypadku "obsługa" hodowli i tak nie jest problemem)

Dark Raptor
26-12-2013, 12:38
Znam przykłady takich hodowli, ale tak jak pisali poprzednicy, nie polecam.
Jest to najmniej ekonomiczne, łatwo tu o rozwój pleśni (=choroby), utrudnia to czyszczenie terrarium.
Najepiej się sprawdza:
Czysta szyba +wytłoczki +pojemnik na jaja +odpowiednia dieta = udana hodowla.

42d3e78f26a4b20d412==