PDA

Zobacz pełną wersję : Jak woda dla myszy??



terragady
28-12-2013, 06:07
Mam hodowle białych myszy laboratoryjnych i nie wiem jak im wode podawac bo nie chca pic z takiego dozownika z kuleczka. Jak postawie jakąś podstaweczke lub tam cos z wodą to zaraz wyleją albo trocinami zasypią??
Jak mam nauczyć ich pić z dozownika lub czy jest jakis inny sposób na wode dla nich??

djtommi
28-12-2013, 06:10
jesli chodzi o dozowniki to czasem trudno je nauczyc tego i dozownik musi byc jak najbardziej delikatny bo inaczej tego nie obsluza, a co do spodeczka to mozesz kupic taka misecze w zoologicznym ktora jest tak zbudowana ze jej nie wywruca, koszt to 2 zl czy jakos tak.
pozdrawiam
Tomek

Cathycash
28-12-2013, 10:35
Zmień poidło, widocznie tamto jest jakieś lewe.... pozatym lej całe poidło wody, tylko wtedy jest odpowiednie ciśnienie i woda leci w odpowiednim momencie.

Możesz też kupić wyższe i cieższe ceramiczne miski (ok. 5 zł), albo metalowe, przyczepiane na pręty klatki.

A co do wody to przegotowana z kranu lub oligoceńska.

terragady
28-12-2013, 11:28
Ale mi nie chodzi o to ze wywala poidło.
Chodzi o to ze wióry sypie do wody i woda wsiaka i nie ma...

djtommi
28-12-2013, 11:32
to nie dawaj tyle wiorkow albo odgrodz je od wody lub zmien na siano jego tak bardzo nie beda moczyc

mateuszeq
29-12-2013, 05:26
Wez jakis pojemnik i umocuj na pewnej wysokosci gdzie beda mogly dojsc , a niebedzie trocin to napewno bedzie dobrze, ja tak zrobilem i jest to 100 % pewne

terragady
29-12-2013, 06:08
A czym mam to umocowac na jakiejś wysokości??

ayeek
21-02-2014, 11:34
Hoduje myszy juz od kilku lat. Szczerze mowiac, nie spotkałem sie z przypadkiem, ze myszy nie pija z poidełek.
Jesli masz hodowle powyzej 10szt, uwierz mi, zadne miseczki sie nie sprawdza. Beda ciagle zasypane, myszy beda mialy malo wody, i spadnie jakosc i liczebnosc miotow. No chyba, ze co 3-4 godz bedziesz napełniał. Ale i tak bedziesz miał wszystko zamoczone.
Kup dobre, markowe poidełko. Ja stosuje włoskiej firmy o nazwie BIBA. Są w sprzedaży prawie wszędzie (koszt około 6zł) Na pewno zaczna pic.
Stosuje jedną zasade: zainwestuj w dobry sprzęt, a bedziesz zadowolony z hodowli !!! czy to myszy, cz inne zwierzaki...

42d3e78f26a4b20d412==