PDA

Zobacz pełną wersję : administracja osiedla a tzrymanie świerszczy w piwnicy??



zere
12-01-2014, 07:25
"Zabrania się na terenie domu i obejścia przydomowego trzymania zwierząt w celach hodowlanych" taki o to punkt regulaminu KSM (katowicka spółdzielnia mieszkaniowa) wpadł mi w oko. i teraz jak to ma się do trzymania i hodowli świerszczy w piwnicy!!??czy ktoś hoduje świerszcze w piwnicy oraz czy miał już jakieś przykre sytuacje z sąsiadami lub administracją?? jak sąsiedzi reagują że trzymacie świerszcze w piwnicy!!i najważniejsze pytanie, co może mi zrobić administracja lub policja jak do mnie wparuje do piwnicy, czy uznają mnie jako terroryste??ciekawe jaka kara mi grozi!!
a tak wogule to kto z was ma hodowle w piwnicy??
(moja hodowla jest troszke duża ponieważ to jest 1 akwarium 96 litrowe z 400 świerszczy i z 10 akwaria 54 litrowe do inkubacji młodych)
a może musze tą hodowle gdzieś zarejestrować albo zgłosić do administracji że hoduje świerszcze w piwnicy??
POMOCY

djtommi
12-01-2014, 07:59
a czerpiesz energie z piewnicy czyli od wszsytkich z bloku czy nie ogrzewasz ich?? bo jesli ciagniesz z panstowego to moge sie skapowac i czepnac i wtedy mozesz uwazac, druga sprawa lepiej wycisz piwniczke zeby nei bylo ich barodz slyszec i raczej nei bedize problmow bo iklt tego nie zauwazy i nie bedize sie czepial a co do konsekwencji to nie mam pojecia i raczej malo osob bedie wiedizec bo malo osob chyba oberwalo za cos takiego.

zere
12-01-2014, 08:10
a czym najlepiej wyciszyć piwnice tak aby większe procent dźwięku się nie roznosiła??i właśnie o ile procent mi to wyciszy??

SDY
12-01-2014, 08:11
Ja trzymalem kiedys swierszcze w piwnicy. Nikt nic nie mowil zlego. Sasiedzi sie tylko pytali "Co to?". Jak mi powiedzialem ze swierszcze to kolejnym pytaniem bylo "Po co ci swierszcze?". Zgodnie z prawda odpowiadalem ze dla pajakow. "To ty masz ptaszniki!? Ale fajnie. (lub O moj boze..)". Nikt nic nie mowil administracji to sie administracja nie dowalala.
U mnie chyba na osiedlu nie ma takiego przepisu. Skad mozna wziasc taki regulamin? Bo na klatce nie ma czegos takiego wywieszonego, tzn jest, ale bardzo ogulnikowo, np. ze po 22.00 jest cisza nocna itp...
Aha. Ogrzewalem je z publicznego zrodla energii ale mimo wszystko ludzie sie nie skarzyli.

zere
12-01-2014, 09:44
czym moge tanio wyciszyć piwnice??

bakus
12-01-2014, 10:07
steropian 12 cm na pewno powinien pomuc

djtommi
12-01-2014, 11:12
najlepiej bylo by uzyc maty wyciszajacej to jest taka wata ;) ona jest najlepsza tylko ze wtedy lepiej bedize zbudowac cos malego i to wyciszyc niz wyciszac cala piwnice bo to nie oplacalne choc jak juz wolisz... az tak zlych masz sasiadow ze by donosili??

zere
12-01-2014, 11:19
niewiem czy są źli, ale mogą być ciekawi.przy drzwiach do mojej piwnicy słychać jak świerszcze grają, a niewiem co mam im powiedzieć jak się będą pytać co to tak gra??
niewiem jak zareagują jak im powiem że to świerszcze!??

bakus
12-01-2014, 11:34
powiedz ze to w rurach cos tak chalasuje i powiedz ze tez sie zastanawiasz co to takiego :) =] ( powienno sie udac!!!xD

Łysek
12-01-2014, 15:49
U mnie tez jest ogolnikowo i etz jest ze od 22:00 cisza nocna, ale powiem wam, szczerze ze jak rozmawialem ze znajomym (policjant) to mowil ze nie ma czegos takiego jak 22:00 i od tej pory do rana jest cisza nocna, po prostu tak jakosc sie przyjelo.
Tak na prawde jest zapis ze kazdy przez cala dobe ma sie tak zachowywac aby nie przeszkadzac sasiadom i innym mieszkancom, przechodniom etc.i nie zaklocac porzadku....
Tyle ze w naszym spoleczenstwie jak puscisz glosno muze w dzien to malo kto sie przyczepi a jak w nocy to.... ;(( ehhh...
:)

Łysek
12-01-2014, 15:51
Sluchaj jak sasiedzi beda sie pytac to powiedz ze to chyba swierszcze zimuja w piwnicy ale jak szukales nie mozesz ich znalezc... A co do wyciszenia to bardziej polecam lapanke i podciecie skrzydel niz wyciszanie piwnicy...
A jesli juz to tak jak ktos juz pisal to styropian.. (im grubszy tym lepiej wyciszy)

zere
13-01-2014, 09:04
już załaaatwiam spraaawe z wyciszaniem będzie to wełna szklana + płyta gipsowa!!
co myślicie o takim sposobie??

42d3e78f26a4b20d412==