PDA

Zobacz pełną wersję : Robaki Białe pod Ziemia ??



Neki
04-02-2014, 23:09
Mam pytanko wlasnie przed chwila wrzucilem do pojemnika z torfem kokosowym ( biale robaki ) ale one sie zakopaly weszly pod ziemie ?? czy mozna je chodowac bez ziemi ?? normalnie tak w samym pudelq ?? czy musi byc cos oprucz pudeleczka ?? :)

pozdrawiam neki :D

Koc
05-02-2014, 01:18
Można, a nawet należy. Jeżeli chcesz mieć wciąż larwy to trzymaj je w lodówce, inaczej będziesz niedługo miał muchy.

SDY
05-02-2014, 02:56
Heh. Ty chyba, Neki, nie chcesz zeby ci sie zrobily male biale robaczki z tych wiekszych, co? Kiedys jak przeglalem archiwum, trafilem na takiego posta wlasnie i malo co ze miechy sie nie udusilem.
Wsadz do lodowki- bedziesz mial dluzej postac larwlana, trzymaj w tem pokojowej- po ok tygodniu, dwoch, bdziesz mial muchy. Hodowac much sie nie oplaca (smrod itp), lepij co miesiac kupic te kilkadziesiat larw w zoologiku:D

Neki
05-02-2014, 07:55
no dobra tylko ja tak na probe sobie 5 wsadzilem do pojemnika a reszte mam w lodowce :D przeciesz nie jestem jakis przytrzymany zeby all wsadzic do pojemnika :D

Łysek
05-02-2014, 16:47
muchy smierdza? owszem smierdza kiedy chcemy je doprowadzic do zlozenia jaj (jesli wlozymy mieso) ale mozna takze wsadzic namoczony chleb i zloza jajka.. ale faktycznie hodowla sie nie oplaca. Ja natomiast kupuje pinki, karmie zwierzaki a reszte daje do terra z zabami w pojemniczku. W terra jest wysoka temp i duza wilgotnosc.. po ok 10-15dniach mam muchy ktore podaje zabka i anolisom aby sobie cos polapaly samodzielnie ;)

SDY
06-02-2014, 01:13
Chodzilo mi wlasnie o hodowle (mieso) a nie o same owady oczywiscie:/
Łysek, ja zauwazylem ze ty wszystko u tych biednych zabek trzymasz:P Inkubujesz tam swierszcze, muchy... :P

42d3e78f26a4b20d412==