PDA

Zobacz pełną wersję : Psie/kocie żarcie



Drobek
06-02-2014, 03:38
Jakie psie/kocie żarcie najlepiej podawać karaczanom (i świerszczom)?
Najlepiej jakby miało jak najmniej konserwantów i barwników, a dużo witamin, białka itp.
Poprosze o konkretne nazwy produktów.

mispushupek
06-02-2014, 06:32
chapi kitkat frolic

Dark Raptor
06-02-2014, 07:13
Ja daję jak najtańsze, takie "noname" :-)

Różnice w mikroelementach i składzie tego żarcia ma większe znaczenie dla ssaków niż owadów. Jeśli skomponujesz je ze świeżymi owocami i warzywami, nie musisz się martwić marką.
Kumpel stosuje nawet odżywki dla dzieci, ale to maniak ;-)

mispushupek
06-02-2014, 08:18
a dark mam pytanie dlaczego uwarzasz ze to maniak ja karmie karaczany i kruszyce gerberem :_P

Drobek
06-02-2014, 08:48
Nie zaszkodzą owadom różne sztuczne dodatki w karmie (np. siarczan miedzi itp. itd)??
Czy te różne związki kumulują się czy są wydalane?, bo nie chce potem dawać na skarmienie "bomb chemicznych".

Dark Raptor
06-02-2014, 10:08
Przyznam, że robiłem karaczanom wyłącznie badania parazytologiczne. W sumie mam dosłownie pod ręką pracownię toksykologiczną w której robi się badania kumulacji trucizn codziennie. Może podrzucę im zwierzaka, choć trochę mi szkoda, bo procedura badawcza obejmuje homogenizację próbki (mikserek - :P :P :P) i jej mineralizację (rozpuszczenie w kwasie).

Owady są w stanie neutralizować wiele związków, sporo też wydalają (ale też akumulują). Nie interesowałem się bliżej tym aspektem fizjologii owadów. Sporo też zależy od tego co jest dokładnie w tej karmie (tego też nie badałem). Jakoś dotychczas nie miałem pod tym względem problemów - więc się nie przejmuję.


a dark mam pytanie dlaczego uwarzasz ze to maniak ja karmie karaczany i kruszyce gerberem :_P

He, he... fajnie mają :-)
Gościu ma w hodowli kilkadziesiąt gatunków, ładuje w nią sporo kasy. Zwłaszcza, że mieszka w Anglii, a tam ceny są dzikie (choć to kwestia zarobków i punktu widzenia) :P

mispushupek
06-02-2014, 11:09
już rozumiem thx :)

JoShi
12-02-2014, 03:56
> Przyznam, że robiłem karaczanom wyłącznie badania
> parazytologiczne. W sumie mam dosłownie pod ręką pracownię
> toksykologiczną w której robi się badania kumulacji trucizn
> codziennie. Może podrzucę im zwierzaka,
Podrzuc, podrzuc. Wszyscy chetnie sie dowiedzo jak wyszly badania. Jak chcesz to moge posiwecic jakies swoje karaczany. Tez karmie je pierwsza lepsza kocia karma. Najczesciej taka, ktorej moje koty nie chce jesc, zeby sie nie zmarnowala.

42d3e78f26a4b20d412==