PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobic gdy świerszcze usiekna itp..



Matmike
07-02-2014, 05:24
Witam
Czy wam kiedys uciekly swierszcze w jakis sposb ...bo nie wiem jak mi ale dzis moja mam na poslaniu mojego psa jednego zauwazyla i dostalemm...Nie wiem czy moge cos zrobic jak by np kiedys mi uciekly i zlozyly jajeczka to by mial przerabane :P
A jak by mi uciekly to gdzie my mogl je znalesc ??

Z groy thx za odp i pozdrawiam

Wojtas501
07-02-2014, 06:01
To zależy w czym je trzymasz. Ja swoje trzymam w akwarium z plastikową otwieraną pokrywą na zawiasach, wszystko uszczelnione siatką, więc nie mają możliwości ucieczki. Czasem jednak sie zdarzy, że podczas odławiania świerszczy jeden z nich się wymknie.
W przypadku młodych świerszczy to trzymam je w faunaboxach. Kiedyś uciekały mi przez otwór w pokrywie przeznaczony do przeciągnięcia kabla. Teraz pod pokrywę faunaboxu wkładam papierową kartkę z dużą ilością maleńkich dziurek.
Co do pytania gdzie mógłbyś znaleźć świerszcze po ucieczce, to odpowiedź jest prosta - wszędzie :). Pamiętam, że kiedyś świerszcz (samiec) wszedł mi za listwę podłogową i grał mi tam przez całą noc ;)
Ja tez dosłownie przed chwilą znalazłem kolejnego świerszcza w domu (to już chyba 4 w tym tygodniu :)).

hilwa1
07-02-2014, 06:11
jak ci ucieknie to zlap,bo jak nie to mozesz miec cieszkie noce.

Matmike
07-02-2014, 06:13
Wiecie co zamierzalem zrobic hodowle swierszczy dla mojego gekonka ,ale teraz sie boje i chyba sie karaczanami zajme bo chyba bezpieczniej bedzie :P

Pozdrawiam

Matmike
07-02-2014, 06:17
Tak ale otwierajac terra nie zawsze widze co malego moze wyjsc pozatym u mnie facet w zoologu chyba tylko samice sprzedaje :P bo w kazdym pudelku sa chyba tylko samice

Matmike
07-02-2014, 06:18
a co do karaczanow czy gekony moga je dostawac tak czesto jak swierszcze ??

djtommi
07-02-2014, 06:28
karaczany to moze byc lepszy pomysl tyle ze jak CI uciekna to mozesz miec jeszcze gorzej niz jak uciekna swierszcze ;) wiec zaplanuj wszystko dobrze

Matmike
07-02-2014, 07:32
ale popierwsze czemu gorzej a po druigie czy gekon moze je tak czesto dostawz jak swierszcze ??

Wojtas501
07-02-2014, 08:07
Pytasz dlaczego mógłby to być większy problem... Karaczany mnożą się bardzo szybko i nie gardzą żadnym pokarmem. Chyba niechciałbys żeby w domu namnozyły Ci się karaluchy... ;)
Według mnie nie powinieneś rezygnowac z hodowli świerszczy. Zazwyczaj jak jakiś świerszcz ucieknie to po paru dniach pada (w przypadku karaczanów nie musi to byc regułą). Oczywiście prawdopodobieństwo, że karaczany namnożą się w twoim domu jest bardzo małe.

wert
17-02-2014, 13:59
zdiwil bys sie wojtas.......wystarczy jedna uciekinierka z malym kokonem i juz masz mala plage karaczanow...;)

sa 2 postepowania
1. szczelne pudelo z karaczanami
2. uszczelnij drzwi od pokoju ..........raj mialem swierszcza ktory zwiedzal moj dom..;)

najleprze gla gekow sa swierszcze .....!!!

42d3e78f26a4b20d412==