PDA

Zobacz pełną wersję : hodowla myszy - pytania



mromanow
10-02-2014, 06:20
witam.
mam zamiar zalozyc howodle dla siebie myszy.
nie moge jednak trzymac w pokoju - zapach...
jakie sa wymagania co do temperatury?! czy sa jakies minimalne temp w jakich myszy moga byc trzymane?
i jesszcze jedno czy jezeli myszy do rozrodu razem z malymi bede ewentualnie trzymane w miejscu gdzie sa np spaliny fabry itp. mowie tu o garazu bedzie to dla nich szkodliwe?
a czy tlyko przebywanie w miejscu gdzie sa zamknitete farby sprawy chemiczne zamkniete!! moze miec jakis negawtywny wplyw na mlode?
czy takie mlode ktore sa np trzymane w takich miejsca maja pozneij przy karmieniu negawtywny wplyw na zrowie zwierza ktorymi sa karmione?!

pozdrawiam

maka
10-02-2014, 11:07
a zadaj sobie pytanie.......czy jakbyc mieszkal w zimnym pomieszczeniu,gdzie pachnie chemikaliami to czy chcialoby ci sie rozmnazac ??? i czy twoje dzieci byly by zdrowe ??? a tyle sie mowi o salacie i innym skazonym zielsku.........dla ludzi

to samo z gadami.................

jesli jednak ten garaz jest cieply......masz przyzwoity pojemnik do hodowli tych myszek i bedziesz pamiatal o karmieniu i smakolykach w postaci wysokowitaminowych dodatkow........to czemu nie? dobrze karmione myszki beda sie dobrze rozwijac........... cieplo jest bardzo wazne dla noworodkow...........

mordd
10-02-2014, 11:31
www.snakes.pl dział hodowla karmowa:)

Łysek
13-02-2014, 02:17
Ja trzymam myszy (2samice i samca) w pokoju Najlepiej jest trzymac jednego samca bo sobie podsikuje. Teraz mi sie one okocily (drugi raz) i tak 28-03 mialem 7szt z jednej samicy a z drugiej wczoraj wyszlo 8szt
Z poprzednich miotow myszy podalem moim podopiecznym i 5zostawilem sobie do dalszej hodowli
Oczywisice podalem wszyskie samce do zjedzenia bo by mi w piwnicy zasmierdlo. W zime w piwnicy (a raczej ktlowni bylo oko 16stopni wiec nie dawalem doroslych tam bo moglby sie nie rozmnazac.
Trzymam je w oszklonej szafie (wieczorem umieszcze foteczke) i wszystko jest ok.
Natomiast co do trzymania razem z jakimis farbami i chemikaliami w jednym pomieszczeniu to watpie ze ta hodowla sie powiedzie i szkoda byloby myszy aby sie meczyly...

ayeek
13-02-2014, 14:14
Witam!
Moja hodowla znajduje sie w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu w piwnicy, gdzi temperatura wynosi okolo 21st. Do tego w zimie, kiedy sie grzeje, i powietrze jest suche, naokraglo pracuje nawilzacz powietrza (wilgotnosc okolo 50 - 60%). Wymuszona wentylacja i torf mieszany z trocinami powoduja, ze przktycznie nie ma zapachu mimo, ze zmieniam im co 10 - 12 dni. Do hodowli mam przygotowane specjalne pojemniki z tworzywa sztucznego o wym 48 x 28. W kazdym pojemniku znajduja sie 1samiec + 5 samic (hodowla na oseski) i 1samiec + 3 samice (z odhowem mlodych). Przy ilosci okolo 100 samic, wszystko sprawdza sie to znakomicie. Informacje o zywieniu i sztuczkach hodowlanych na gg.
pozdrawiam

Blu_manitu
13-02-2014, 23:50
swoje myszy hoduję na parapecie, okno często zostawiam uchylone i w ogóle nie cuchnie, mają drewniany domek, drabinki, kwiatuszki, i pełno miejsc do "zabawy", zero problemu z uciekaniem, mają 10cm do biurka i jeszcze żadna nie zwiała.
Ciekawie to wygląda gdy wchodzisz do pokoju wieczorem, zapalasz światło a tam po parapecie popiernicza 12 myszy (2 samce, 10 samic) :)
......szczury biegają po szufladach i też na podłoge jeszcze się nie ważyły schodzić chociaż z półek skaczą na odległości powyżej 40cm a na podłogę nają 20cm :)......

papaj
14-02-2014, 05:01
Witam

Ja hoduje myszki i jestem z Poznania jakbyś jednak nie zaczął hodować tylko chciałbyś tanio kupować to daj znać, ewentualnie moge Ci sprzedać materiał zarodowy.

pozdrawiam

papaj
506 946 932

42d3e78f26a4b20d412==