PDA

Zobacz pełną wersję : Świerszcze - czym się różnią poszczególne gatunki?



Maniak
18-03-2014, 10:55
Jak w temacie. Prosiłbym o opisanie czym różnią się od siebie świerszcze poszczegółnych gatunków. Chodzi mi raczej o jakieś krótkie opisy. Może być link do strony - ja takowej niestety nie znalazłem. Mam na myśli szczególnie o te gatunki które są dostępne na polskim rynku jako karmówka.

Przykład żeby łatwiej było rozszyfrować mój bełkot :P :

Świerszcz X
Śmierdzi, jest mały, zjada swoje potomstwo i wogóle trzeba trzymać osobno. Je tylko świeże mięso. Temp. minimum 30oC

Świerszcz Y
Duży, nie śmierdzi, nie wymaga dużo miejsca, lubi towarzystwo swoich kolegów z gatunku. Je wszystko i nie wybrzydza. Temp. pokojowa.

Foxtrott
18-03-2014, 11:11
KLIK (http://darkraptor.fateback.com/prostoskrzydle.html)

SDY
18-03-2014, 14:11
Boze. Chcialbym swierszcza Y... Jak takiego znajdziesz to daj znac.

Maniak
18-03-2014, 21:37
To był przykład żebyście wiedzięli o co mi loto. Zdaję sobie sprawę że takich świerszczy nie ma, ja chciałem tylko opisy gat.

Maniak
18-03-2014, 21:44
Fox - wielkie dzięki - o to mi chodziło. Znalazłem miejsce gdzie wolno żyją koło Poznania te śródziemnomorskie, ale jak widać nie mam wogóle po co się fatygować i je łapać :(.

SDY
19-03-2014, 01:20
Jak wolno zyjace to chyba nie srodziemnomorskie... Przyjzyj sie czy to aby nie polne. Bo tylko polne i domowe u nas wystepuja. Jesli jednak komus spieniczyly to lap ile wlezie. Ludzie je hoduja i im sie nawet rozmnazaja. Jak darmowe to czemu nie?

Co do swierszcza Y. Wiem o co ci chodzilo, tak sobie napisalem tylko...:)

Maniak
19-03-2014, 03:15
pomyłka - polne :/

42d3e78f26a4b20d412==