PDA

Zobacz pełną wersję : ......::::::Świerszcze::akwarium::::.......



luz_jacek
21-03-2014, 07:56
Nie wiem jak zabezpieczyć akwarium od góry tak żeby świerzo wylęgnięte świerszcze nie wydostały się z niego.
Myślałem o folji aluminiowej ale nie wiem czy to coś daje, i jak to zamocwać?
Może ktoś zna jakiś dobry sposób????

Matmike
21-03-2014, 08:26
Po pierwsze u gory posmaruj wazelina a od gory jako przykrywke mozesz sie pobawic i w przykrywac e jakiej zrobic duzo otwor i ponczkoche rozmlozyc na ten otqor i wtedy nie zwieje (znam osoby ktore nie mamja przykrytego terraz z wylegiem i maja tylko w srodku od gory tak 3 cm posmarowane wazleina a wiec nie wyskocza bo nie a nie wyjda bo sie slizgac beda - powaznie). pozdrawiam

luz_jacek
21-03-2014, 10:39
a co z tą folią aluminiową??
Działa to?
Wazelina może być skuteczna ale na pewno nie ma nic innego??
Zależy mi też na tym żeby wilgoć dobrą utrzymywać (ogólnie w całym akwa).

Matmike
21-03-2014, 23:06
dziala ;) Ale z wazelina jest lepiej bo latwiej nalozyc - pozatym folia sie "drze" ,ale mysle ,że nie sprawi tobnbie to klopotu :)

avabela
23-03-2014, 06:48
ja od góry mam płyte cieniutką co podbija sie meblei malutkie dziurki wentylacyjne

luz_jacek
23-03-2014, 11:21
Wielkie dzięki za odpowiedzi.
Skorzystałem jednak z folii aluminiowej i to jednak jest skuteczne.
Właśnie dzisiaj miałem wylęg i żadnemu nie udało sią jak do tej pory sforsować tego zabezpieczenia :)

big_magic
27-03-2014, 13:12
w hydraulicznych można kupić taki taśmy alu samoprzylepne szerokość 30mm jak tak zrobiłem i raczej mi nie uciekają [ bo nie widziałem] widziałem jak już wlazł po szybie to tracił przyczepność na folii

42d3e78f26a4b20d412==