PDA

Zobacz pełną wersję : kolejarze



djtommi
23-03-2014, 14:07
mam pytanko co do owadow ktore tak potocnie sie nazywa, jak by ktos nei wiedizal co i jak to jest to takie male zukowane z czarno czerownym grzbietem. i moje pytanko to czy mozna tym karmic plazy i modliszki i czy w ogole nadajke sie do jedzenia czy jest trujaca bo z tego co widze to u mnie tego pelno zawsze jest.

Dark Raptor
23-03-2014, 14:34
Chodzi ci o pluskwiaka, kowala bezskrzydłego (Pyrrhocoris apterus). Nie karmię pluskwiakami moich zwierząt, najwyżej jakimiś piewikami. Większość pozostałych jest trująca lub ma nieprzyjemny smak (niektóre mogą być teoretycznie niebezpieczne dla małych bezkręgowców).

SDY
24-03-2014, 00:14
Pomysl... Skoro sa czerwone to cos znaczy, prawda?:> W przyrozie tak juz jest ze to co czrewone, zolte, generalnie jaskrawe i zucajace sie w oczy, to co najmniej niesmaczne, jak powiedzial Darek...
Swoja droga jestem ciekaw czy cos by na to zapolowalo. Bo przeciez jaskrawe ubarwienie powinno zniechecic mysliwego...

Łysek
24-03-2014, 02:42
Jakby ktos nie wiedzial o co chodzi to wlasnie o to:

http://www.funet.fi/pub/sci/bio/life/insecta/heteroptera/pentatomomorpha/pyrrhocoridae/pyrrhocoris/apterus-1.jpg

A swoja droga nsam zastanawialem sie nad tym czy mozna je podawac np. zaba.. ale zrezygnowalem poniewaz nie bylo to jeszcze sprawdzane jak np. zareagowal by organizm zaby na te pluskwiaki...
Chyba ze ktos probowal ??

frydrych1
30-03-2014, 10:41
kurde u mnie tez tego pelno jest i niczego innego nie moge znalesc wiec pozostaje mi tylko moja hodowla karmowa

42d3e78f26a4b20d412==