PDA

Zobacz pełną wersję : chodowla mączniaków.... problem



Norek
27-03-2014, 06:40
witam, dopiero niedawno zaczołem się samodzielną chodowlą jedzonka - mączniaków. trzymam ich w takim wiadereczku po śledziach. porpbiłęm dziurki. A teraz przejdźmy do konkretów:
1. one tak jakby czarnieją (niewszystkie)
2. co do jedzenia - daje im otręby i dosypuje mąki.
3. one też potrzebują wilgoci??? a jeśli tak to jak to zrobić (gdy do mąki doleje wody to zrobi się ciasto...)
4. temperaturka...
prosze o wyrozumiałość...
________________
pozdrawiam Norek

Foxtrott
27-03-2014, 07:18
poszukaj w archiwum!!!!!!!!
1.one czyli co? larwy, poczwarki, imago?
2.owoce, płatki dla rybek, płatki owsiane
3.jak będą dostawać owoce raz po raz to starczy
4.20-30st.C

Norek
27-03-2014, 07:37
larwy

Dark Raptor
27-03-2014, 09:40
Nie stosuj mąki.
Larwy mogą być nadgryzane przez inne osobniki, lub dajesz im za dużą wilgotność (w obu wypadkach prawdopodobnie wykańcza je grzybica).

malek
28-03-2014, 11:45
ja je hoduje w pojemnikach na dnie koło 3-4 cm warstwa mąki, jakiś odzywek, mleka w proszku dla niemowląt :p i bog wie czego tam jeszcze dosypałem...
na gorze są reczniki papierowe które czasami spryskam wodą i na nie kłade owoce jak mi szurnie to i resztki z obiadu...
narazie sie sprawdza całkiem ok... a imago przenosze do innych pojemnikow zeby tam składały jaja..bo w starych po jakimś czasie sie za dużo kup robi i wogole:p

SpN
29-03-2014, 03:42
To ja żeby już nie zakładać nowego tematu:
Zauważyłem że niektóre mączniaki są już w takim jakby kokonie (ta forma przed imago) wiec mam takie pytanie.Jakie podloze dac imago zeby znosily jajeczka ?
larwy trzymam w otrębach pszennych+mąka i co jakis czas owoc jakis im wrzuce

OlekL
29-03-2014, 08:42
SpN , imago złoży jaja w otręby larwy po wykluciu odrazu będa miały pożywionko

SpN
29-03-2014, 09:15
aha
po jakim czasie imago skladaja jajeczka i trzymac je "do smierci" czy po jakims czasie jak juz zloza jajeczka wypuszczac?

OlekL
29-03-2014, 09:55
Ja trzymałem imago na otrębach aż pozdychały i skończyłem z mączniakami z powodu likwidacji z mieszkania zwierząt jedzących je ( ptaszniki)

Norek
30-03-2014, 09:08
dobra a teraz powiedzcie mi jak zaprojektować wiadereczko takie litrowe po śledziach żeby nie stało się to co przeddtem. już posegregowałem mączniaki. prosze o pomoc... w sumie to chodzi jak zrobić to z tą wilgocią...

frydrych1
30-03-2014, 10:29
nie chce zakladac nowego tematu wiec zapytam tu. mam zuki maczniaka imago i nie mam otrebow wiec trzymam je na kawalkach i zmielonym chlebie no i troche maki wiec moje pytanie brzmi czy bede sie rozmnazac??

Dark Raptor
30-03-2014, 13:09
Pod tym linkiem jest większość odpowiedzi:
http://www.terrarium.com.pl/artykuly/index.php?page=hodowle&art=macznikmlynarek

Mąka owszem, może być jako dodatek. Sprawdza się zwłaszcza przy dobrze prowadzonej hodowli (pilnowanie wilgotności itp.). Z mojego doświadczenia jednak wynika, że nie jest ona optymalnym rozwiązaniem. Otręby pszenne (lub z innych zbóż) i odrobina owoców/warzyw = samoprowadząca się hodowla.

Ten "kokon" to poczwarka :-) Jaja są składane na pokarmie.

Imago składają jaja po ok. miesiącu od ściemnienia (tzw. żer uzupełniający). Trzymam wszystko razem. Tylko na początku odkładałem poczwarki, gdy ograniczałem straty w hodowli.

Twoje podłoże frydrych1 może być dobre... jednak polecam to podane wcześniej. Paczka otrębów kosztuje grosze.

42d3e78f26a4b20d412==