PDA

Zobacz pełną wersję : Szarańcza Pustynna (hodowla)



KnockeR
07-04-2014, 09:45
http://frezy-andrzejewski.com/knocker/szarancza.JPG
Zrobiłem sobie z wolnego 80 litrowego akwarium takie terra dla szarańczy pustynnej. Nigdzie w necie nie znalazłem wyczerpujących informacji na temat hodowli tych owadów. Nasuwa mi się kilka pytań.
1. Jak wygląda składanie jaj przez szarańczę ?? czy tak samo jak u świerszczy samice składają pokłądełkiem jajka w wilgotnym torfie??
2. Czy można prowadzić hodowle szarańczy nie używająć do tego celu podłoża... podłoże stanowiłyby rozsypane płątki owsiane i świerza trawa.
3. Czy do wystroju terrarium użyć wytłoczek czy może nawrzucać dużo patyczków ??
4. Czy wymagana jest duża wilgotność... ?? Mam zamontowaną 40 watową lustrzankę i za bardzo nie wiem jak utrzymać w takim czymś wilgotność tymbardziej, że siatka wentylacyjna jest na połowie pokrywy górnej.
5. Co pozmieniać aby było ok:) Narazie to puste akwarium :)

don 22
07-04-2014, 10:20
terra do szaranczy powinno(ale nie musi)byc bardziej pionowe anizeli poziome..jaja przez szarancze składane są do pudełek podobnie jak świerszcze tak wiec pojemnik na jaja z wilgotna ziemia musisz miec napewno!!wyjmij te wytłoczki i powsadzaj lepiej jakies gałęzie no i codziennie zapewnij duza ilosc zielonej trawy bo one lubia sobie pojeść;)temperatura im wyzsza tym lepsza..moze nawet siegac 35-C bo szarancze to lubią...temp.w korytkach na jaja powinna byc 25-30 zeby przyspieszyc nieco okres wylegu,no i oczywiscie wilgotna ziemia musi być:)reszte na GG ci opowiem....

Dark Raptor
07-04-2014, 10:20
Ad.1 Podobnie. Samice wysuwają z odwłoka bardzo długie pokładełko. Zastosuj przynajmniej z 8 cm podłoża (ja miałem z 10 - 15 cm). Może być to lekko wilgotny torf.
Ad.2 Niestety nie można.
Ad.3 Patyki i gałęzie są nawet lepsze niż wytłoczki. Szarańcze swobodnie się po nich przemieszczają.
Ad.4 Powietrze może być bardzo suche (najlepiej wilgotność pokojowa). Ważne, by głębsza warstwa podłoża była stale wilgotna.
Ad.5 Patrz wyżej :)

KnockeR
07-04-2014, 11:19
Pytanko odnośnie podłoża... jak to zrobić aby było dobrze jak wyłoże wszystyko włuknem kokosowym lub torfem to jaja będą składane wszędzie a chciałbym aby były składane tylko w pojemnikach... nie bardzo wiem jak to rozwiązać...

Dark Raptor
07-04-2014, 11:51
Zastosuj głębokie pojemniki. Nigdy nie stosowałem tego typu hodowli... ale powinna być jak najbardziej możliwa.

I tak jak napisał "don 22", terraria powinny być wysokie.

42d3e78f26a4b20d412==