PDA

Zobacz pełną wersję : Co jest z tymi karaczanami...



P4w3l
15-04-2014, 12:42
Czasami w faunaboxie znajduje martwe(?) karaczany...zastanawialem sie czy to nie przypadkiem sam pancerz...ale ponoc karaczany linieja "przez" glowe...a te karaczany maja dziury w roznych miejscach....nie wiem czy to normalne.....dzis zauwazylem lezacego karaczana na plecach..obgryzal sobie nogi...o co w tym wszystkim chodzi ???? cos jest nie tak ??? zarcie maja..wilogtnosc chyba tez w porzadku....nie wiem co o tym myslec.....te karaczany to n. ciranea

Dark Raptor
15-04-2014, 13:22
Nauphoeta cinerea :)

Wylinki są najczęściej zjadane przez wyliniałego karaczana lub przez inne osobniki.

Zauważyłem kilka przypadków kanibalizmu, gdy zaniedbano moją hodowlę podczas ostatniego wyjazdu. Zawsze atakowane były świeżo wyliniałe imagines. Przy ogromnym "przerobie" tego gatunku, były to tylko straty rzędu promili. Nie zawracałem sobie nimi głowy, choć teraz już nie sądzę, że nie są kanibalami. Zawsze jednak w mniejszym stopniu niż świerszcze.

cage
16-04-2014, 04:26
o N.C. o kanibalizm naprawde trzeba się postarać ;P
a co do wylinek, to zrzucają wylinke i je zostawiają taki sam suchy pancerz a czasem jest tak jak pisał Dark że zostają obgryzane lub zjadane przez inne osobniki naszej hodowli ;P wyjmuj pancerze i sie niczym nie przjmuj, dalej będą normalnie się hodowac i rozmnażać. w sumie to są bardzo mało wymagające karaczany, praktycznie wystarczy że są i juzsię rozmnażają.

P4w3l
16-04-2014, 08:58
ja nie zauwazylem zeby jeden drugiego zjadal....zauwazylem jak jeden osobnik lezal na plecach i obgryzal SAM SOBIE nogi...przednia pare, bo do nastepnej juz nie dosiegnal...moze mam za wysoka temperature w faunaboxie...ogrzewam go podlogowo, cieplem z halogenu ktory oswieca terrarium na ktorym stoi faunabox..kurde...teraz mierze temp i w najcieplejszym miejscu jest ponad 32stopnie....moze obnizyc?

P4w3l
16-04-2014, 08:58
mam jeszcze jedno pytanie.....jak samica staje sie dorosla to ile razy bedzie dawac potomstwo w swoim zyciu ?

cage
16-04-2014, 09:39
w ogóle ich nie ogrzewaj teraz jest lato więc niczego nie wymagają, ja nawet w zime nie dogrzewałem, ine niemają duzych wymagań nie grzej im tyle. a co do samicy nie wiem ile raz yw zyciu będzie dawac potomstwo ale moge powiedziec tyle ze bedzie baaardzo liczne ;D

malek
16-04-2014, 12:42
obgryzał... może za niska wilgotność i miał problemy z wylinką i ją właśnie obgryzał
a co do samicy... to faktycznie przy kilku dorosłych to sie to mnoży w sporych ilościach :)

Dark Raptor
16-04-2014, 14:33
Wszystkie dane, dotyczące tego gatunku masz tutaj:

KLIK! (http://www.herpshop.com.au/CareSheets/FeaderRoach.html)

Dla ułatwienia podam, że średnia liczba lęgów na samicę wynosi 6.

SDY
16-04-2014, 14:34
Z tego co pamietam to samice rodza 4-5 razy w ciagy swojego zycia. Zakladajaz ze w ootece jest 30 jajeczek (tak mniej wiecej) to ci wychodzi 150 maluszkow z jednej samicy. Malo?:P

P4w3l
17-04-2014, 12:20
dzieki za info..

42d3e78f26a4b20d412==