PDA

Zobacz pełną wersję : hodowla myszy - samiec nie ma ochoty?!



chevaliere
19-04-2014, 02:54
mam pytanie odnośnie hodowli myszy. otóż mam w jednym pojemniku 6 samic i samca, siedzą tam już od kilku tygodni i samiec zajął sie tylko jedna samicą. czemu?? teraz już na żadną nie zwraca wiekszej uwagi. czy to jest normalne? czy może mam wymienić samca, bo ten się obija ;) ?

wezyki
19-04-2014, 04:04
moze samice sa jeszcze nie dorosle,
moze samice nie maja rui,
moze samice nie sa samicami tylko samcami
a moze poprostu sa juz zaplodnione tylko nie widziales

jak samiec bierze sie za kturas z samic to chyba z nim jest ok

poczekaj chwile a napewno zaraz pojawia sie mlode

chevaliere
19-04-2014, 12:04
samice SĄ dorosłe
nie wiem czy mają ruję, bo nie mam jak sprawdzić
proszę nie robić ze mnie idioty, okej?! są samicami, bo są drorosłe, a to widać, hę?
nie, nie są, bo nie rosną im brzuszki

no, samiec brał sie za którąś. kiedyś. teraz to już od dłuższego czasu nie.

no tak, tylko czekać mi pozostaje - ale czy napewno? rozumiem, ze dokupienie samca nie jest dobrym pomysłem??

wezyki
19-04-2014, 12:49
w takim razie mozna wymienic samca bo to nie duzy koszt

nie robie z ciebie idioty
poprostu kilka razy zdarzylo sie, ze w sklepie kupowalem myszy, rzadziej szczury z nie wyksztalconymi jadrami wiec takie latwo pomylic z samicami

aktualnie kolega ma takiego jednego samca szczura bez jader, czeka na swoja kolej by zapoznac sie z boaskiem, jak ktos jest z okolic krakowa to mozna zobaczyc

wazna sprawa jest tez staly dostep do wody i KARMY
gryzonie jesli nie maja pod dostatkiem karmy potrafia wchlonac rozwijajacy sie plod
w ten sposob chronia swoje zycie
wiem to bo o tym czytalem i sprawdzone doswiadczalnie, gdy musialem swoja hodowle przeniesc z garazu na dzialke, gdzie chodzilem do szczurow raz na 2-3 dni i dawalem im duza wg mnie porcje pokarmu tez nie doczekalem sie tam potomstwa,
a wywozac tam szczury byly juz w ciazy

tak wiec sucha karma np dla psow, mieszanki zbozowe, lub granulat dla gryzonie powinien sie znajdowac w duzej ilosci zawsze w pojemiku z gryzoniami

pozdrawiam i jesli cie urazilem to sorry

mordd
20-04-2014, 04:32
Jeśli samice nie są stare to znaczy, że samiec jest bezpłodny. To, że nie widisz kopulacji to nie problem, ja też rzadko widuję (aktywniejsze są nocą). Problemem jest brak młodych. Ja bym samca wymienił, tyle że najlepiej nie na maluszka prosto ze sklepu a na nieco podrośniętego.

chevaliere
20-04-2014, 08:25
okej, dzięki za odpowiedzi. dokupiłam nowego samca.

do "wezyki" nie, nie uraziłeś mnie :) dzieki za wyjaśnienie o tych szczurkach. myślałam, ze zawsze moają wyraźnie zaznaczoną płeć :)

dzięki
i pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==