PDA

Zobacz pełną wersję : zapobieganie



Theraphos
19-04-2014, 06:31
Czy sa jakies sposoby aby zapobiec masowemu padaniu świerszczy?
Kupiłem na giełdzie kilkadziesiąt i wolał bym żeby nie padły;)
Mają sucha kocia karme , miseczke z woda,wytłoczki od jajek, troche ziemi.

koleś
19-04-2014, 06:45
nie rozumiem... wystarczy że będziesz im dawał codziennie świerze mlecze i będą żyły normalnie. Nawet sucha karma i ziemia nie są im potrzebne do szczęścia (chyba że chcesz mnożyć)

djtommi
19-04-2014, 07:56
jak beda jadly same mlecze to moga sie zjadac

SDY
19-04-2014, 08:55
Nie sadze zeby dalo sie cos poradzic na masowe padanie... Mi juz 3 proba hodowania tych malych bydlakow spelza na niczym. Szybciej sie zjedza i padana bez wiadomych przyczym niz dorosna. Nie lubie juz swierszczy:( Wole karaczany:)

koleś
19-04-2014, 10:24
a mi się w wiadrze mnożą jak oszalałe i żyją dobrze całymi pokoleniami ;) jako podłoże mają torf, jedną wytłoczke dopasowaną kształtem do dna, a przez lato dostają tylko suchy pokarm dla ryb, liście mlecza i jeżyny i raczej nic innego ;) nie mają żadnej miseczki z wodą (w tej chwili nie mam dorosłych, więc nawet nie zraszam wiadra wodą) i żyją świetnie, mnożą się i wcale nie ma kanibalizmu zbyt dużego ;)

Dark Raptor
19-04-2014, 15:16
Mi nie padają od dawna... na szczęście. Nie stosuję podłoża, tylko "wylęgarkę". Dobra wentylacja, wysoka temperatura, dużo białka... i wszystko działa.

Kanibalizmem się nie przejmuję... to co mam wystarcza mi spokojnie, nawet mam często nadwyżki.

42d3e78f26a4b20d412==