PDA

Zobacz pełną wersję : życie mączniaka



joeblack
26-04-2014, 03:14
witam was, mam zolwia czerwonolicego, ktoremu kupilem larwy mączniaka, z ciekawości nie zuzylem wszystkich i poprzemienialy sie one w czarne zoczki. zauwazylem w ich pudelku pelno malych larw. czy dorosle żuki nie pozjadaja swego potomstwa?

krist
26-04-2014, 04:45
skąd mamy to wiedziec? zajmujemy się gadami a nie robalami...(przynajmniej ja..) przeskocz do działu zwierzęta karmowe lub owady...

OlekL
26-04-2014, 05:27
Nie zjadają larw , przynajmniej moje nie zjadały , imago jedzą to co larwy - produkty pszenne ;) Chodź sądze że gdybyś je głodził to mogło by dojśc do kanibalizmu...Ale w przypadku głodzenia to i gekon marchewke zje ;-)

frydrych1
26-04-2014, 14:12
OlkeL nie pisz ze gekon marchewke zje bo ludzie zaczna podawac hehe. nie podawac gekonom marchewki!!!!

Dark Raptor
27-04-2014, 15:20
Dorosłe chrząszcze atakują najczęściej poczwarki i siebie. Larwy potrafią się zjadać wzajemnie.

Cumulus
28-04-2014, 15:54
Odnośnie "marchewki" mam pytanie...

Czy mączniaki można karmić samym chlebem
posiekanym w drobną kosteczkę???

Czym karmić mączniaki poza otrębami lub mąką pszenną?

Vixa
29-04-2014, 10:36
Pewnie można :) Ale może się wtedy zaczną zżerać nawzajem. Ja swoim żadnej mąki nie daję tylko otręby, płatki owsiane i bułkę tartą

I jeszcze ja mam pytanko :) Gdzieś czytałam że dorosłe chrząszcze nie latają więc niektórzy hodowcy trzymają je bez przykrycia. Też tak zrobiłam i co? Miałam potem na podłodze (i dywanie) plamy z rozdeptanych żuków :/ Więc może ktoś wie na pewno czy one latają czy nie a jeśli nie to w jaki sposób mi z 10cm pudełka wyszły?

Szpaq
02-05-2014, 08:48
Zuki w naturze lataja, te ktore sa trzymane od "pokolen" jako karmowka zatracily zdolnosc aktywnego lotu co nie znaczy ze niepotrafia chodzic po brudnych sciankach lub po prostu mozna miec maczniaki ktore niedawno zostaly wprowadzone do hodowli.

42d3e78f26a4b20d412==