PDA

Zobacz pełną wersję : Szczury w klatce na ogrodzie?



Przemek86
28-04-2014, 01:28
Witam
Czy ktos z was probował hodowac szczury w klatce na ogrodzie?Czy mozna je tak hodowac chociaz w cieplejsze miesiace (kwiecien-listopad)?Czy beda sie normalnie rozmnazac?I czy musze oddzielac ciezarne samice od reszty szczurkow?

mordd
28-04-2014, 05:54
Mogą bez problemu, moje stoją jedynie pod dachem. Jeśli grupa samic nie jest zbyt duża a klatka spora to oddzielać nie trzeba. Warunkiem wspólnego odchowywania młodych jest, żeby samice znały się od małego i były jednej wielkości. Początkowo miałem z tym pewne problemy (podbierały sobie młode) ale odkąd zostawiam po prostu grupę samic z 1 miotu odchowują wspólnie i wszystko jest OK. Mam po 3-4 samice w każdym pojemniku.

Przemek86
28-04-2014, 10:34
Jakie spadki temperatury przezywaja?Trzymasz je na zewnatrz przez cały rok?To bedzie klatka przerobiona ze starej szafki (90x60x60) chce tam trzymac 15 (3 samce 12 samic) szczurów,pomieszcza sie?

mordd
28-04-2014, 10:54
Zahartowane znoszą spore spadki temperatury, ale oczywiście cały rok w ogrodzie nie mogą mieszkać. W żadnym pojemniku nie można trzymać więcej niż 1 samca jeśli są z nimi samice. Utrzymanie i rozmnażanie 4 samic w jednym pojemniku to i tak spora przesada, normalnie zaleca się 2. W takim pojemniku jak podałeś możesz utrzymywać 1 samca i 4 samice z młodymi i ani sztuki więcej. W dodatku część młodych będzie trzeba wyjmować w postaci noworodków bo w żaden sposób nie uda ci się odchować kilkudziesięciu młodych na tak małej powierzchni. To są szczury a nie pchły, nie upychaj ich na siłę.

Louis Cypherr
28-04-2014, 16:29
Do tego, co powiedzieli przedmówcy dodam, że koniecznie musisz uważać na przeciągi. Szczury są na nie bardzo wrażliwe.

42d3e78f26a4b20d412==