PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka ważnych pytań



Theraphos
07-05-2014, 09:55
Mam zamiar założyć większą hodowle karaczanów, świerszczy i być może myszek.

A sprawa wygląda następująco:

Jedyne miejsce gdzie mógł bym to zrobić to strych jednak panują tam skrajne warunki tzn. w lato jest 30-40*C w południe a w zimie czasem nawet poniżej zera, a wilgotność koło 30%.
Na zimę oczywiście kupie kabel żeby tam nie zamarzły.
Jutro będę miał dokładne wyniki ponieważ dzisiaj dałem termometr elektroniczny i będę jutro wiedział jaki jest zakres temperatur.

I mam pytanie czy w takiej temperaturze świerszczom lub karaczanom coś się stanie? Zakładając, że będę codziennie ( rzadziej co 2 dni) tam zaglądał dawał mokre żarcie świeżą wodę.

A co do myszek to chciał bym na początek tam dać 2-3 myszki żeby mieć „pewne” oseski. Bo z tymi kupowanymi w sklepach to różnie bywa. Jednak z myszkami to nie jest pewne tylko tak się zastanawiam.

Macie może jakieś sugestie?

djtommi
07-05-2014, 10:57
jak bedize kabel to na kraczany by sie to zdalo ;) myszki raczej odpadaja przy takich temp. swierszce tych 40 tez moga nie przezyc chyba ze uda Ci sie jakos zbic ta temp. o pare stopni, jakies zaluzje lub klimatyzacja. Ogllem zle miejsce nie jest tylko w zime ocieplaj.

Theraphos
07-05-2014, 11:15
A więc tak.
Teraz czyli o 19 jest tam w dwóch miejscach 28*C.
W podejrzewam że jest tam kolo 23-23*C
W dni upalne od 11-16,17 jest tam koło 35-40*C
CZy one wytzrymają te kilka godzin w takim upale?

I jeszcze jedno pytanie znacie jakiś tani sposób na zrobienie pokrywy do akwa dla karaczanów? Mam deche na wymiar i nie wiem co by tu zrobi:/ Jak to uszczelnić.

Theraphos
07-05-2014, 11:16
Źle napisałem

W nocy podejrzewam że jest tam kolo 23-23*C.
Sorki za tyle postów ale to ważna sprawa dla mnie...

Vixa
07-05-2014, 11:21
No właśnie, może zamontuj na tym strychu klimatyzację? :) A masz tam jakieś okna?

Theraphos
07-05-2014, 11:23
Nie moge ingerować w strych:/
Jest tam kilka okien.

Vixa
07-05-2014, 11:46
Więc może wystarczyłoby otwierać okna co jakiś czas i by było nieco chłodniej?

djtommi
07-05-2014, 14:05
a w oknach sa zaluzje?? bo wtedy bylo by chlodniej bo slonce by nei nagrzewalo.

mordd
07-05-2014, 14:15
To nie okna a pokrycie dachu wpływa na tak wysoką temperaturę. Samo położenie blachy w kolorze ceglastym na dotychczasowy dach z papy (czarnej) obniżyło mi w końcu temperatury do bezpiecznego poziomu.
Theraphos: ja tylko o myszach, reszty nie znam. Zanim je tam wstawisz postaraj się sprawdzić na ile uda ci się obniżyć temperaturę w czasie upałów. 40 stopni to zdecydowanie za dużo, to w zasadzie gwarancja częstych padnięć. Może da się tam solidnie wietrzyć, zrobić mały przeciąg... Rozumiem, że budynek wysoki i zacienienie kawałka dachu nie wchodzi w rachubę? Zimą jest łatwiej z gryzoniami bo bardzo wysokich temperatur nie potrzebują. W razie czego szczury są znacznie pewniejsze jeśli chodzi o porody w niskich temperaturach, myszy czasem zawodzą i 3 sztuki zupełnie nie zagwarantują ci stałej dostawy noworodków.

Theraphos
07-05-2014, 14:21
Nie niestety w strych nie moge ingerować. Zobacze jaka jest dokładnie temperatura w południe.
Myszki jak narazie sobie odpuściłem może kupie cos na jesien wtedy juz nie jest tak gorąco bo w domu to nie moge trzymać żądnych zwierząt futerkowych( z powodu kota)
Nie chodzi mi o stała dostawe tylko żeby od czasu do czasu można podać cos innego poza karczanami i świerszczami.
Chciał bym jak najszybciej założyć ta hodowle karmową bo chce kupić kilka pajączków i może jakiegoś jaszczura a bez hodowli karmowej to nie ma co marzyć.
Podstawa to żarcie;)
Teraz musze coś wymyslić na pokrywe do akwa:/

RobertM
15-05-2014, 12:34
Krótkotrwała temperatura (kilka godzin w okolicach 35 stopni nie zaszkodzi świerszczom czy większości gatunków karaczanów. Może szarańczę warto tam trzymać, dla niej taka temperatura byłaby bardzo dobra. Natomiast myszy słusznie odpuściłeś, byłoby to niehumanitarne.

42d3e78f26a4b20d412==