PDA

Zobacz pełną wersję : jak wytepic z domu prusaki



lasidora
11-05-2014, 14:11
jakie sa pułapki i sposoby na ich tepienie:>

CRIMSON
11-05-2014, 14:29
Kup sobie gekona toke i puść luzem na mieszkanie gwarantuję efekty.
U mnie dwa biegają od 1,5 roku i nie ma śladu po prusakach. Wyłapują też inne owady, uciekające świerszcze itp. Nie sprawiają żadnego kłopotu.
Jeżeli nie hodujesz owadów skuteczna jest płytka "globol"

djtommi
11-05-2014, 14:36
a nie przymieraja glodem czasem?? i jest miejsce do wygrzewania?? i nei zwiewa to poza dom??

CRIMSON
11-05-2014, 14:42
nie zwiewają
dokarmiam w zalężności od potrzeb /grubość ogona/
wygrzewają się koło agregatu lodówki, gdzie mają też miskę z wodą do kąpieli
"szczekają" rzadko za to donośnie i środku nocy.

djtommi
11-05-2014, 15:08
fajnie :) ale ja bym sie bal zeby nei uciekly, masz jakies sposoby czy porpsotu puszczasz i nei chca uciekac?? nawet w lato.

CRIMSON
11-05-2014, 15:18
Po prostu nie uciekają /zadomowiły się w zimie/, w lecie siedzą za obrazem w pokoju, czasami wychodzą wieczorem do przylatujących owadów. Inne gekony podobno uciekają.

Lukas_d2005
12-05-2014, 01:01
Potwierdzam fakt :) Moja znajoma z zoologicznego znalazła na giełdzie małego toke maił z 4 cm i ...nie wzieła pd uwage że skubaniec chodzi po ścianach i nie przykryła terra :P Gekon zwiał na sklep (to było ok 2 lata temu) . Sklep znajduje sięw podłużnym wieżowcu. Myślała że dawno po nim,aż tu niedawno snalazła skubańca przy otworze wentylacyjnym-latał po całym bloku i tępił owady :D co więcej wrócił 2 razy większy :P

JoShi
12-05-2014, 02:47
> Kup sobie gekona toke i puść luzem na mieszkanie gwarantuję
> efekty.
Bardzo madre...

djtommi
12-05-2014, 02:49
skoro dzial to jest to dobre rozwiazanie a jaka uciecha jak cos takiego lata po domu :)

JoShi
12-05-2014, 02:59
> skoro dzial to jest to dobre rozwiazanie a jaka uciecha jak cos
> takiego lata po domu :)
>
Uciecha dla Ciebie czy dla tego czegos co lata po domu i musi sobie radzic w niezbyt dobrzych warunkach ?

djtommi
12-05-2014, 03:39
no nie przesadzajmy jak maja gdize sie wygrzac i maja basenik to znaczy ze warunki zblizone do tych z terarium tylko ze duzo wieksza przestrzen.

JoShi
12-05-2014, 03:50
Chcesz mi powiedziec, ze masz w domu temperatury i wilgotnosci zblizone do tych, ktore panuja w Tajlandii i okolicach ?

djtommi
12-05-2014, 04:38
nie pytaj sie mnie tlko CRIMSONa to on ma wypuszczona.

JoShi
12-05-2014, 04:43
> nie pytaj sie mnie tlko CRIMSONa to on ma wypuszczona.
>
Ale Ty tez jestes zdania, ze to swietny pomysl...

CRIMSON
12-05-2014, 05:18
Też miałem wątpliwości na początku /w razie czego ewakuacja do terrarium/,ale
gekony są w dobrej formie; grube ogony, jaskrawe kolory, poprawnie przechodzą wylinkę itp,staram się często je oglądać. Przed wypuszczeniem konsultowałem z hodowcami.

JoShi
12-05-2014, 05:27
> Też miałem wątpliwości na początku /w razie czego ewakuacja do
> terrarium/,ale
> gekony są w dobrej formie; grube ogony, jaskrawe kolory,
> poprawnie przechodzą wylinkę itp,staram się często je oglądać.
> Przed wypuszczeniem konsultowałem z hodowcami.
Znajac Twoje poglady to chyba wiem z kim. Widzisz tak sie sklada, ze tez jestem hodowca toke i jakos ze mna nie konsultowales...;) A ja uwazam to co robisz za glupote.

Matmike
12-05-2014, 07:42
JoShi - sluchaj kurde te geki lataja po tym mieszkaniu juz 1,5 roku - widocznie sie bardzo dobrze czuja - CRIMSON mowi ,ze czesto je oglada i wygladaja fantastycznie wiec w czym problem ... Jak juz tak dlugo sa to wiedza chyba gtdzioe nie bezpiecznie itp wiec watpie ,że tp glupota - glupota jest dla mnie wypuszczanie swierszczy na dom :P:P:P - pozdrawiam serdecznie

JoShi
12-05-2014, 07:50
> JoShi - sluchaj kurde

Hamuj sie kolego... Nie siusialismy razem do piaskownicy...

> te geki lataja po tym mieszkaniu juz 1,5
> roku - widocznie sie bardzo dobrze czuja
Nie koniecznie. Ja na przyklad widzialam zolwie stepowe, ktore hasaly po podlodze w domu 15 lat i wlasciciele mysleli ze sie dobrze czuja co dalekie bylo od prawdy... dwa lata rechabilitacji i leczenia, zeby wrocily do jako takiego zdrowia. A przeciez byly aktywne i jadly...




> ... Jak juz tak dlugo sa to wiedza chyba gtdzioe nie
> bezpiecznie
Moze i tak, ale niestety nie wiedza chyba gdzie mozna w domu znalezc idealne warunki klimatyczne (temperatura i wilgotnosc), bo wlasciciel nie dal im takiej szansy.

Lukas_d2005
12-05-2014, 12:17
Ehh ja wcale nie twiedziłem,że jest to dobre rozwiązanie bo u znajomej z zoologa wyniłko tak przypadkiem,faktem jest natomiast że toke wrócił cały zdrowy najedzony i 2 razy większy :D Nie latał po mieszkaniach tylko (chyba) po wentylacji itp. Przeżył zime bez uszczerbku dla zdrowia,więc nie jest to takie głupie zwierze żeby nie znaleźć miejsca do wygrzania sięi tp.

djtommi
12-05-2014, 13:38
jak dla mnie to jest to zwierze na tyle myslace ze sobie poradzi bez przesady. JoShi nie unos sie tak bo jak widac to twoja to teoria a oni znaja to z praktyki i wychodzi nie najgorzej.

Matmike
13-05-2014, 00:07
Dobra sluchajcie wogole po co te klutnie - JoShi pomysl tak - jest nie odpowiedzialny i nie sprzedaz mu np akiegos zwieraka i temat zamniekty - jak mu sie tak podoba i uwaqza ,że wszystko jest ok to spox ;) Tylko nie klucmy sie na forum - pozatym chlopak zapytal jak sie pozbyc prusakow a my tu gadugadu o gekonie toke .... pozdrawiam

CRIMSON
13-05-2014, 00:21
Uważać se możesz co chcesz wolność jest, chociaż wolał bym coś konstruktywnego.
Nie konsultowałem bo
Nie siusialiśmy razem do piaskownicy... jak to ładnie ujęłaś i się nie znamy.

Moze i tak, ale niestety nie wiedza chyba gdzie mozna w domu znaleźć idealne warunki klimatyczne (temperatura i wilgotność), bo właściciel nie dal im takiej szansy. nie zgodzę się, po polowaniu nocnym z reguły wracają wygrzewać się za lodówkę,biorą też kąpiel, a teraz w lecie za obraz /pewnie za lodówką zrobiło się za gorąco/. Jedzą z pęsety.
Poza tym Ameryki nie odkryłem,inni też trzymają tak gekony np. Sułek.
Dyskusja odbiegła od tematu, dlatego zamykam wątek.Zainteresowanych zapraszam do działu "jaszczurki"

42d3e78f26a4b20d412==