PDA

Zobacz pełną wersję : poczwarki maczniakow. pytanie



frydrych1
12-05-2014, 08:28
nie wiem co robie zle mam kupe poczwarek i co 10 moze mi sie przepotwarza ale zuki sa jakies niedorozwiniete. wiec czy wilgotnosc powinna byc jakas wiekrza czy nie ma to roznicy?? czy moze byc pokojowa? widze ze poczwarki mi czarnieja i juz nic z nich nie ma tak jak by wysychaja. czy mam zwiekrzyc wilgotnosc?? mialem kiedys spora wigotnosc to mi plesnialy

Foxtrott
12-05-2014, 09:47
wilgotność pokojowa starczy. opisz deformacje u żuków. czy poczwarki znajdują się w pojemniku z imago i larwami??

frydrych1
12-05-2014, 13:03
poczwarki nie znajduja sie z imago ani z larwami bo zostawaly zjadane. deformacja bywal np. pokrzywione skrzydla, nie do konca rozwiniete (wyprostowane) i te osobniki byly zawsze zjadane przez imago. czy te mlode zuki ktore nie sa jeszcze czarne czy powinienem je hodowac osobno?? czy one juz sa gotowe do kopulacji czy dopiero gdy calkiem zmienia barwe na ciemny??

Dark Raptor
12-05-2014, 13:57
U chrząszczy takie deformacje są dość częste. Najczęściej zaburzony proces twardnienia pokryw. Mam na tyle dużą hodowlę, że nie oddzelam, ale wcześniej wypuszczałem świeże chrząszcze po ok. 3 - 4 dniach od przepoczwarczenia. Muszą jeszcze odbyć żer uzupełniający. Trwa z ok. tydzień - półtora (choć kopulacja może nastąpić wcześniej).

frydrych1
12-05-2014, 14:35
kurcze to juz wiem czemu zawsze te mlode imago znikaly po prostu zostawaly zjadane ale straty :P

42d3e78f26a4b20d412==