PDA

Zobacz pełną wersję : Myszy - podłoże



Drobek
16-05-2014, 14:37
1. Czy na podłoże do mysz nadają się wióry sosnowe?
2. Z jakiego drewna są robione wióry dostępne w zoologikach?
3. Czy jako dodatek może posłużyć pęczek siana?

RobertM
16-05-2014, 16:29
Nie wiem czy akurat wióry sosnowe się nadają. natomiast na pewno warto dać myszom dodatkowo siano, papierowe ręczniki bo to służy do budowy gniazda. Poza tym wszelkie małe pudełka, kartoniki. To świetne urozmaicenie ich ubogiego w hodowli środowiska. Oczywiście wkrótce w pudełkach jest milion dziur, ale warto mieć szczęśliwe myszy :).

mordd
16-05-2014, 17:14
Zamiast siana lepsza jest krojona słoma. Siano w przypadku np rozlanej wody błyskawicznie pleśnieje. Gdy nie ma wyboru (w mieście trudno o słomę) lepsze są ręczniki papierowe lub papier toaletowy (dla wytrwalych marginesy z gazet: godzinka krojenia i jest wór). Wióry sosnowe dla myszy są świetne, ale wyłącznie w przypadku dobrej wentylacji pojemnika. Akwarium nakryte szybą z małą szparką raczej wyklucza ich stosowanie. W sumie to samo dotyczy siana: jeśli pojemnik jest niski, wentylacja dobra i właściciel nie leniwy to jak najbardziej się nadaje. Wióry sklepowe dzielą się na 2 rodzaje: dobre (zazwyczaj cedrowe, prasowane i nie polskie) i wątpliwe (np firmy animals: mam duży przerób i znalazłem w nich już: skrawki metalu, kawałki farby, pleśnie, gwożdzie...). Żyjemy w dziwacznym kraju, w którym nawet trocin i siana nikt nie jest w stanie dobrze przygotować. Mam stado królików i kwestie siana przerobione: ani jedno polskiej produkcji nie nadaje sie do stosowania, większość jest zapleśniała. Zdecydowanie nie polecam takich zakupów, chyba, że ktos ma zaprzyjaźnioną stajnię lub babcie na wsi: wtedy myszom nie zaszkodzi, ale kwestia pojemników pozostaje bez zmian nawet przy najlepszym sianku.

Drobek
17-05-2014, 06:51
Czy papier nie szkodzi myszom (zadrukowany, z gazet)??
Gdzieś słyszałem że myszki gryząc dziury w nim troche łykają i się tym podtruwają.

loktok
17-05-2014, 07:30
Ostatnio zaczalem u swoich stosowac sciolke drewniana "PINIO" naprawde polecam zamiast trocin, super wydajna i zero zapachow. Plus oczywiscie siano lub inny material na gniazdo

BoNo
23-06-2014, 12:16
Drobek raczej nie stosuj papieru zadrukowanego na podloze dla myszy, polecalbym juz bardziej papier toaletowy, ale wogóle to polecalbym myszoskoczki bo od nich wogole nie ma zapachu zadnego a rozmnazaja sie tak jak myszy.

BoNo

42d3e78f26a4b20d412==