PDA

Zobacz pełną wersję : Swierszcze padaja...i pojawiaja sie male robaczki



P4w3l
23-05-2014, 07:55
Padaja mi swierszcze kubanskie....nie wiem dlaczego....maja dobra temperature zarcie im codziennie zmieniam(karmie je platkami owsianymi)...trupy wyciagam...nie wiem czemu tak sie dzieje....przy trupach grasuja male robale (mniejsze niz 1mm)..dodam ze robale trzymam na torfie...przedtem mialy tam wytlaczanki ale atakowala je plesn w miejscach gdzie lezala karma...
Oto zdjecie hodowli:
http://img76.imageshack.us/img76/3014/00024172kw.jpg

djtommi
23-05-2014, 07:58
karmisz je samymi platkami i dziwisz sie ze CI padaja??

Theraphos
23-05-2014, 08:10
daj im wytłoczki i zostaw miejsce na pojemnik na jedzenie i pojemnik z torfen!
Karm je sałata i innymi pokarmami a nie tylko płatkami owsianymi:)

P4w3l
23-05-2014, 08:49
czyli mam wyrzucic torf...trzymac je bez zadnego podloza ? i urozmaicic diete....ok postaram sie

Jaca
23-05-2014, 09:25
Zdecydowanie brak w tym pojemniku jakichkolwiek kryjówek. Poza tym, tak jak pisali poprzednicy, urozmaić im trochę dietę. Świerszcze przede wszystkim potrzebują jakiegoś źródła białka zwierzęcego...

P4w3l
23-05-2014, 09:42
a moge im urzadzic terra w ten sposob:
1 pojemnik na mokre zarcie(salata, pomidor)
2 pojemnik na suche zarcie(karma dla psa o smaku miesa,platki owsiane)
3 pojemnik z torfem(pudelko po lodach?)
i wytlaczanki ?

Dark Raptor
23-05-2014, 09:47
Możesz, ale licz się z tym, że żarcie i tak rozwleką po całym pojemniku.
Do pudełka z torfem daj na wierzch siatkę:
KLIK! (http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=22&i=3763&t=3763)

RobertM
23-05-2014, 11:32
Ze zdjęcia odnoszę wrażenie, że tam jest bardzo mokro. Świerszcze trzyma się całkowicie sucho ! Tylko miejsce do złożenia jaj powinno być wilgotne (ale nie mokre !), poza tym całkiem sucho, a woda tylko z podawaną zielonką (mlecz, warzywa, owoce).

P4w3l
23-05-2014, 12:16
moze tam nie bylo mokro....torf byl wilgotny a tylko scianki byly mokre z powodu slabej wentylacji....zrobilem tak jak radzilisciie tylko jeszcze nie dalem zadnego podloza na calym terra i nie tej siateczki na pojemnik z wilgotnym torfem...ale to zrobie niedlugo..tylko mam pytanie czy konieczne jest jakies podloze czy swierszcze moga lazic po plastiku i wytlaczankach ?

Dark Raptor
23-05-2014, 12:27
Mogą łazić po plastiku i wytłaczankach. Wymagany jest tylko ten pojemnik z torfem do składania jaj.

RobertM
23-05-2014, 12:28
No to jak ścianki są mokre to się wcale nie dziwię, że są problemy. W przeszłości też mi się tak zdarzyło. Terra może być bez podłoża, ale ja stosuję cienką warstwę piasku (suchego !), wówczas łatwo usunąć szufelką nadmiar odchodów. Wytłoczki i wilgotny torf w pojemniczku. No i oczywiście dobry pokarm i dobra wentylacja + temperatura.

Hudzik
31-05-2014, 09:09
Widze,że ten pojemnik ma tylko małe otwory wentylacyjne po bokach a co z górą zamykasz go szczelnie ?.Przy takiej wentylacji objaw będzie następujacy (leżące świerszcze na plecach wymachujące bezradnie nużkami to pewne w 100% bo sam miałem z tym problem,przy zastosowaniu wysokiego pojemnika(taki jak na zabawki dla dzieci) bez zamknięcia górnego ,śmiertelność spadła do minimum.
Po za tym jeśli chodzi o karmienie używam młynka do kawy wsypuje płatki owsiane,kukurydziane,ryż,makaron ,płatki do ryb,karme dla psów suchą,cukier,ogólnie robie taki pożądek z szafek i takie zmielone produkty wsypuje do miski(świerszcze i tak zostawią co im nie będzie smakować.Co do wilgotności są 2 szkoły jedni trzymią na torfie inni nie,Ja na torfie trzymam podrostki,dojrzałe już bez.Możesz włożyć namoczone gąbki tapicerskie,ale z moich doświadczeń część samic będzie właśnie w nie skladała jajka.Zamiast sałaty wole dawać mlecz,koniczyne i trawe (mniej ołowiu ale to zależy czy nie zbierasz jej przy autostradzie:)
Co do obcinania samcą skrzydełek,nie bawie się w to żadko na dłużej moge wyjechać (nikt z rodziny nie wrzuci zwierzakom jeść):) z tego wzgledu przy graniu świerszczy czuje się jak pod namiotem:) relax gwarantowany

Pozdrawiam i życze owocnej hodowli

kat
04-06-2014, 13:19
Miałem to samo tyle że z patyczakami i do tej pory nie wiem co to było

42d3e78f26a4b20d412==