PDA

Zobacz pełną wersję : jak rozmnożyć świerszcza czerwono growego



mariusz100
24-05-2014, 00:20
Mój problem polega na : wiela razy juz próbowałem rozmnożyć świerszcza czerwono growego i nic ani razu jeszcze mi nie wyszło mam wszystko co nalezy tararium 20/20/20 pokarm suchy do rybak akwsariowych lub salate. Mam torf ,tarmometr, hydrometr robie wszystko tak jak pisze w książce i nic nia da sie ich rozmnożyć. Więc prosze was o pomoc w rozmnożeni tego gatunk. Bo jak widzicie sam sobie nie dam rady i nie wiem cio robie żle. Z góry dziekuje za pomoc!!

luz_jacek
24-05-2014, 01:57
Czerwonogłowego :)
Niczym nie różni się to od rozmnażania innych garunków świerszczy.
Ta sama temperatura, wilgotność, itp.
Należy pamiętać że tylko dorosłe osobniki (imago) się rozmnażają,
Wystarczy w tym zbiorniku w którym trzymasz świerszcze umieścić pojemnik z wilgotnym torfem (należy pamiętać żeby zawsze byl wilgotny, ale nie do tego stopnia że będzie tam błoto:) możesz wykożystać pojemnik np. po margarynie, torfu ma być tam po samą krawęź.
Reszte terrarium (akwarium) pozostawiasz suchą! To jest ważne gdyż w innym wypadku świerszcze znoszą jaja gdzie popadnie.
Jak zaobserwójesz że samice skladają jaja do wyznaczonego miejsca to od tego czasu możesz zacząć odliczać sobie 3 tygodnie. Po tym czasie przenieś pudelko do osobnego zbiornika i czekaj (niezapominaj utrzymywać wilgotności torfu).
Na wypadek jakbyś nie wiedział jak wygląda dorosly świerszcz załączam fotki :)
To jest właśnie świerszcz czerwonogłowy (kubański).

Starspawn
24-05-2014, 03:57
Zrób tak jak pisał iuz_jacek i pamiętaj o trzymaniu wysokiej temp. powinny mieć 25-30 st.C inaczej cały cykl rozrodu będzie trwał bardzo długo.

42d3e78f26a4b20d412==