PDA

Zobacz pełną wersję : czy ktoś wie jak się hoduje rureczniki???



browar13
10-06-2014, 05:59
Czy ktoś wie jak się choduje rureczniki???Bo mam zamiar je chodować,tylko nie wiem jak....:)

browar13
10-06-2014, 06:00
sorry za błędy

CRIMSON
11-06-2014, 08:10
http://klub.chip.pl/akwaria/akk/artykuly/tubifeks.html,
z tego co wiem nie hoduje się, tylko odławia.

mordd
11-06-2014, 08:56
Dobrze wiesz, trzebaby mieć w domu jakiś ściek, lub inną brudną wodę. To jeden z najgorszych pokarmów, nikomu nie warto go podwać.

browar13
11-06-2014, 09:43
To chyba zrezygnuję z tej chodowli(nie mam ścieku):)

mordd
11-06-2014, 14:09
Słusznie:) niezależnie od tego, komu chciałeś podawać ten smakołyk znajdziesz wiele lepszych, zarówno w sklepach, jak i w najbliższym otoczeniu. To jest tradycyjny, ale od lat nie polecany pokarm dla ryb. Larwy komarów, ochotka, plankton wszelaki są o niebo lepsze. W tej chwili wybór mrożonych pokarmów jest tak duży, że jeśli zwierzak raczy takie mrożonki jeść (wiadomo, że nie każdy chce) to o wiele łatwiejsze jest kupienie stosownej ilości w sklepie niż własna hodowla. Dodatkowo przemrożony pokarm jest bezpieczniejszy i można kupić miesznkę różnych zwierząt karmowych zamiast jednego konkretnego. Ale i tak: rureczniki są wyjątkowym świństwem, to tkwiący w mule śmietnik wchłaniający wszelkie odpady, z zadziwiającą tendencją do gromadzenia we wlasnym ciele wszelkich dostępnych metali ciężkich. Są stosowane jako wskażnik zanieczyszczenia ścieków.
A przy okazji, jakbyś jednak kiedyś kupił: nie podpowiem, jak hodować (bo nie mam pojęcia, nikt tego specjalnie nie hoduje), ale przechowuje się je najlepiej w szklance pod kapiącą wodą (szklanka w zlewie i odrobinę odkręcona zimna woda kapiąca do szklanki, tak, żeby się cały czas przelewało powoli przez krawędź).

Jaca
11-06-2014, 15:11
Inny sposób trzymania rurecznika (zdecydowanie oszczędniejszy od tego, co proponuje mordd) jest następujący. Rureczniki trzymają się zbite w kłąb. Umieszczasz je w słoiku (szklance lub inyym naczyniu) i trzymasz je na samym dole w lodówce, w bardzo małej ilości wody, tak, aby praktycznie został sam kłąb robaków. Codziennie przepłukujesz rureczniki w ten sposób, że lejesz zimną wodę z kranu, tak, aby kłąb się rozbełtał. Czekasz, aż żywe robaki opadną na dno, a wodę zlewasz. Płuczesz w ten sposób kilka razy, aby pozbyć się martwych osobników (martwe dłużej unaszą się w toni, niż żywe) i aby woda z płukania była już czysta.

CRIMSON
14-06-2014, 10:40
.........a na koniec giną wszystkie od chloru

mordd
14-06-2014, 13:31
I tu się mylisz:) Mało jest rzeczy, które im szkodzą, chlor na pewno nie w tak małych ilościach. To właśnie jest ich wadą bo żyją w najgorszym syfie a potem trafiają do akwarium.

42d3e78f26a4b20d412==