PDA

Zobacz pełną wersję : HODOWLA KARMOWA SZCZUROW DLA 2 WEZY !



Bluff
22-06-2014, 07:17
Witam:)
Mam male pytanko: otóz zakupilem nowy gatunek weza python molurus pimbura
i chce zaczac hodowle szczurów . Okaz liczy sobie jak na razie 70 cm ale biorac pod uwage ze jest to samica osiagnie niedlugo monstrualne rozmiary:)

a pytanie to mianowicie (odnosnie hodowli szczurów)
ile kupic doroslych samic i samcow by dla 2 wezow ( boa teczowy brazylijski , python molurus pimbura ) miec mniej wiecej 2 srednich rozmiarów szczury tygodniowo.

zamierzam kupic okolo 6 samic i jednego samca , tylko nie jestem pewien czy zdola on zaspokoić zachcianki az tylu samic :)
i dlatego kieruje to pytanie do osob prowadzacych stala hodowle szczurów.

Pozdrawiam
Darek
Gdynia
gg: 1850646

Grochu
22-06-2014, 10:07
samiec bez problemu obskoczy wszystkie samice, nigdy nie hodowałem na większą skalę szczurów, ale wydaje mi się, ze 6 samic Ci starczy...
btw. pimbura Ci raczej więcej jak do 3,5 metra nie urośnie, to duży wąż, ale nie monstrum z kolei (-;

Sojkas
22-06-2014, 14:12
6 samic? Woow, to szukaj chetnych na szczury.
Sprzwdz :
- ile mlodych przecietnie jest w mioce
- co ile samice szczura moze urodzic
Wyciagnij wnioski.

Obcy
22-06-2014, 14:21
3 samice Ci wystarcza spokojnie

Przemek86
22-06-2014, 14:38
Polecam kupic 4 samice i trzymac kazda w osobnej klatce i tylko dopuszczac samca na kopulacje,bo jak wiadomo samice szczurow sa gotowe do zapłodnienia przez caly czas.Jak trzymałem jedna parke razem to samica nie zdazyła wychowac jednego miotu,a juz urodziła nastepny.Nie zapomnij ze waz wielkosci 2 m potrafi juz zjesc młodego krolika.Wiec moze zacznij hodowac kroliki.Ja dla swojego pytona juz zaczołem:)Ze szczurami nie ma sie co bawic,a pozatym troche smierdza:D

Sojkas
22-06-2014, 16:04
A ja bym w ogole zastanowil sie czy jest sens bawic sie w hodowle przy 2 wezach. Szczury moizna kupic za 2/3 zl szt. przelicz po jakim okresie zwroci ci sie koszt rozpoczecia.

Bluff
22-06-2014, 17:05
juz zakupilem 15 sztuk w tym duzo samic ale polowa zostanie od razu zjedzona wiec bedzie akurat na hodowle , dzieki za odpowiedzi
pozdr 4 all

wrbirds
23-06-2014, 16:29
Przemek, kto ci powiedzial, ze samica szczura jest gotowa do zaplodnienia caly czas?? Napisales "bo jak wiadomo samice szczurow sa gotowe do zapłodnienia przez caly czas"!!! To nie jest prada!!Szczury maja tak jak myszy ruje, maja takze ruje poporodowa i gdy trzymasz samca z samica w tym czasie to na 99,99% zajdzie w ciaze.
Jesli chcesz dopuszczac samce tylko na kopulacje, to musisz je trzymac z samica ok 2 tyg, aby miec pewnosc ze zostala zaplodniona.
pzdr

42d3e78f26a4b20d412==