PDA

Zobacz pełną wersję : filtr hydroponiczny



Jędrek
19-07-2012, 15:08
Mam zamiar zainstalowac czerwonolicemu filtr roślinny. Wygladałoby to tak: pompka pompuje wodę do podłużnego naczynia wypełnionego keramzytem z drugiej strony odpływ do akwarium. Planujemy posadzic ciborę (pop. papirus). Czy ktoś coś może zasugerowac lub podzielic się doświadczeniem?

Łotysh
19-07-2012, 23:00
Nie wiem jak to jest z akwarium ale taki "roślinny" filt mam u siebie na stawie, w strumyku doprowadzającym wodę do stawu jest mnóstwo roślin (m.in. pałki, czermień, tatarak, strzałka, slawinia) i staw jest czyściutki a nie mam tam żadnego filtra.

PS-jeśli twój żółw nie lubi niszczyć roślinności wrzuć mu do akwa rośliny pływające (pistia, salwinia, eichornia) one idealnie krystalizują wodę (wiem bo w akwa z rybami i karlikami mam).

KORSAKOW
20-07-2012, 06:13
wejdz na strone akwariystyka.pl i złap kontakt z Tomaszm Nideckim budował taki filtr do akwarium nawet było to opisane w jednym z numerów magazynu akwarium.

Paweł_P
27-07-2012, 15:27
Bardzo dobry pomysł :-) Zamiast keramzytu może być np. diatomit. Jest to materiał który jest stosowany w filtrach biologicznych w rybackich obiegach zamkniętych.

42d3e78f26a4b20d412==