PDA

Zobacz pełną wersję : Lucky Bamboo-co to??{foto}



nokeg
12-08-2012, 09:29
w załączniku jest fotka tego czegoś, wygląda jak bambus ale znając życie ktoś mi napisze że to jakaś dracena, moze i to jest dracena, dlatego sie pytam:-) na takim wczymś plastikowym w czym była woda i korzeń tej roślinki pisało Lucky Bamboo czyli w dolniczce:-) tylko bez ziemi, może jakaś odmiana bambusa albo coś, zapłaciłem niecałe 3 zł za 25cm roślinke jeszcze była jakś odmiana kręcona:-) jeśli ktoś wie niech napisze co to jest i jak zrobić żeby ładniej wyglądało i czy można takie coś dać do terraz z gekonem lamparcim??

Double
12-08-2012, 11:01
mam pełno tego badziewia, już prawie pół metrowe :) to jest faktycznie dracena (na forum o roślinach bylo takie haslo na temat co to jest dokladnie) i mozna wsadzic do gekona, jesli bedzie stalo w wodzie lub zastosujesz tzn uprawe hydroponiczna czyli roslinka w roztworze wody z roznymi takimi smiesznymi rzeczami, nie powiem ci dokladnie, lepiej to zrobi pani kwiaciarka ;-) a ta odmiana wykrecona to po prostu za mlodu wykrecona bolesnie roslinka dookola palika

Double
12-08-2012, 11:02
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=23&i=3&t=3

Łotysh
12-08-2012, 11:29
Tak, to dracena, a dokładniej dracena Sanderiana. Kilka postów wcześniej było już o tym.

JakubikF
12-08-2012, 11:37
tak dracena sanderiana. Możesz wsadzić do ziemi, kiedy wypuści korzenie, a najlepiej uprawiać ją hydroponicznie, tyle że będziesz musiał kupić nawóz w płynie do uprawy hydroponicznej!

nokeg
12-08-2012, 11:56
ma jakiś nawóz w domu do kwiatków balkonowych, jak mam to zamontować? w szjlance z wodą i z nawozem?? czy w dolniczce?? jak będzie w wodzie to czy nie ma zagrożenia dla gekona że sie jej napije (tam jest też nawóz), ma ktoś fotke takiego hybrocośtam:-)

nokeg
12-08-2012, 12:06
aha jak długo rośnie takie coś??

Łotysh
12-08-2012, 12:46
"takie coś" rośnie cały czas, jak większość roślin. >:<

nokeg
12-08-2012, 12:48
yyy źle skonstruowałem pytanie, jak szybko taka dracena rośnie:-)? chyba wolniej od bambusa?

sajder
12-08-2012, 13:23
Cześć. Roślina ta rośnie dość wolno. Jak ją kupiłem wyglądała tak samo jak Twoja. (W załączniku zamieszczam po miesięcznej hodowli u mnie w domciu). Jak wypuści korzenie mozesz śmiało ją wsadzić do ziemi. Mam drugą w terra z wężami i spisuje się doskonale.

PAWEUSZ
12-08-2012, 13:26
zacznijmy od tego że ta roślinka kupiona w kwiaciarni czy hipermarkecie nie urośnie większa chyba że same liście :[ spowodowane jest to tym że została obcięta, jeśli sadzilibyśmy od nasionka to była by szansa aby bambus urusł do 3metrów...

nokeg
12-08-2012, 13:38
a ma ktoś fotke tej rożlinki ja urośnie??

Mirass
14-08-2012, 09:44
to nie bambus... to dracena...

Łotysh
14-08-2012, 11:16
przecie już to mówiłem

Double
14-08-2012, 12:50
to cytat ze strony www.ogrodnik.pl:
"W kwiaciarniach pojawiła się ostatnio roślina przypominająca bambus i często tak nazywana przez sprzedawców, mimo że należy do innego rodzaju botanicznego. Jest to trawa nosząca nazwę Pogonatherum paniceum.
Roślina ta pochodzi z Indii i Australii. Uprawia się ją w mieszkaniu, gdzie wymaga dobrze oświetlonego miejsca, temperatury 18-22°C, dużej wilgotności powietrza i systematycznego podlewania, tak aby ziemia w doniczce była stale wilgotna. Niestety, Pogonatherum paniceum jest krótkowieczne - traci efektowny wygląd po kilku miesiącach. "
Chyba juz wszystko jasne..? :)

JakubikF
16-08-2012, 09:50
tzn, że co? To nie jest dracena?

Łotysh
16-08-2012, 10:34
to o czym double napisała rzeczywiście przypomina bambus ale nie bambusowy pęd tylko jego mlode "trawiaste" okazy, a dracena sanderiana przypomina pęd dorosłego bambusa.

snakeman
03-09-2012, 04:54
moja ciocia ma taką dracenę już chyba pół roku albo dłużej, trzyna ją w wazoniku i tylko dolewa wodę a ona już chyba pół metra jej urosła :)

OrchidMan
08-11-2012, 04:17
Przepraszam ,że się wtrącam ale prosze niemylcie 2 roślin :
Dracena Sanderiana (nazwa handlowa "Lucky Baboo" - że niby ma przynosić szczęście domowi ,w krtórym jest)
a Pogonatherum paniceum to faktycznie krewniak prawdziwego bambusa ( ta sama rodzina traw) ale tylko tyle ma z nim wspulnego :)

A wiec podsumowując :
-obie rosliny nie są bambusem
-obie nadają sie do terrarium [niewiem nic na temat trucicielstwa więc lepiej sprawdzic:)]( ze względow estetycznych chyba bardziej P.paniceum, ma bardziej naturalny pokruj- ale to moje osobiste zdanie)


To na tyle
Pozdrawiam wrzystkich terrarystow choc sam nim niejestem

Wesolych Swiąt

42d3e78f26a4b20d412==