PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie roslinki moge umiescic w terrarium dla...



N3mezis
22-08-2012, 06:41
Na podloze mam wymieszany torf+piasek+brykiet kokosowe wilgoc w terra .to 70-80% temperatura w zaleznosci do miejsca od 23C do 32C przy lampce. Trzymam w nim 85 cm BOA C. Podloze zawsze jest wilgotne dzieki brykietowi kokosowemu nie wiem jakie roslinki moge w nim posadzic by zblizyc wezowi terrarium bardziej do naturalnego domu i zeby rowniez ladnie wygladalo, obecnie mam posadzony w nim tylko bluszcz. Moze da sie posadzic jakies porosty albo cos ??
Pomozcie jesli mozecie :)
Pozdrawiam

Double
22-08-2012, 09:38
ech niestety nie ma wiekszego sensu sadzic wezom roslinek, poniewaz po paru dniach bylyby calkowicie zniszczone (waz po nich lazi, a w koncu troche wazy takie stworzonko ;-)) do wezy nadaja sie jedynie rosliny o bardzo mocnych sztywnych lisiach, np duza echmea czy sansieweria, z czego ta ostatnia odpada, bo jest roslina sucholubna. echmee mozesz trzymac w takim terra, bo znosi duza wilgotnosc i wyzsze temperatury.

N3mezis
22-08-2012, 16:15
Gdzie dostane taka rosline jak Echmea i w jakich granicach cenowych??
Dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam

Double
23-08-2012, 01:51
nie bedzie problemu ze znalezieniem echmei w porzadniejszych i wiekszych kwiaciarniach. jednak beda to pewnie glownie male osobniki :( chyba ze poswiecisz sie i zamowisz duzy okaz lub cos w tymn stylu. nie powiem ci dokladnej ceny, ale tania ona nie jest

42d3e78f26a4b20d412==