PDA

Zobacz pełną wersję : Pomozecie mi zidentyfikować pewną roślinę?



Double
16-10-2012, 07:52
kiedyś dostałam w prezencie bardzo ladna roslinke, ktora juz trzymam od pewnego czasu. niewiem niestety co to jest :) wydaje mi sie ze to jakas peperomia, a moze nawet 'prawdziwy; pieprz??? ma owalne, ciemnozielone, duze, blyszczace i grube liscie. te liscie wyrastaja z dlugich, twardych pedow. trzymam ja w zasadzie tak samo jak peperomie. co to? czy moge 'to' doprowadzic, zeby wydalo owoce??

i mam tez pewna smieszna ciekawostke - w marcu zeszlego roku posadzilam sobie, w zasadzie dla zabawy, nasiono awokado. teraz to awokado - trzymane nieco brutalnie, bo miejscu chlodnym - ma ponad metr wysokosci i wiele wieeeeelkich lisci i non-stop wypuszcza nowe!:) taki fuks. czy tez macie jakies niezwykle rosliny, wyhodowane przypadkowo poprzez wyrzucenie nasionka? (ja mam tez np jabłko w jucce :DDD)

koleś
16-10-2012, 09:49
Ja też wsadziłem pestke awokado do ziemi!!!!!!!!!
i zaczęło kiełkować dopiero po paru miesiącach:P:P
i rosło dosyć szybko ale był tylko pień i liście co mnie wkurzało:/:/
więc jak urosło dosyć duże to obciąłem gdzieś w połowie i (teraz się wkurzyłem) wyrosła zaś jedna gałąź lekko z boku starego pnia.
więc po paru miechach zaś obciąłem i stał się cud wyrsły dwie gałęzie, ale ogólnie fajna roślinka i patyczaki indyjskie mi ją wtranżalały jak nie miałem nic innego:P:P:P

Double
16-10-2012, 10:32
ja swoje awokado polozylam wlasciwie na gazie w sloiku (tak jak sie hoduje np fasolke), i wykielkowalo po...miesiacu! z takich roslinke jadalnych mam tez mnostwo daktyli (bardzo ladnie kielkuja i rosna, ale nasionko trzeba starannie oczyscic i 'opilowac' papierem sciernym - to wspomaga kielkowanie), a kiedys mi wyrosla nawet cytrynka! swietna zabawa. kombinowalam tez z melonem, arbuzem i figa, ale nie wszylo :]

MadRabbit
16-10-2012, 16:20
Mnie udalo sie wychodowac opuncje ,tak to jest jak cos nie bardzo smakuje to sie pluje do doniczki:)) jak na razie mam mala ferme opuncji.Awokado zjadl mi kiedys patyczak po tym jak sie uwolnil z terra,2 tygodni nie moglem go znalez- znalazlem jak awokado zamieniklo sie z sito...:))

Łotysh
16-10-2012, 16:53
mi wyrosła marakuja, ale uwaga ona rośnie jak szalona i co chwilke trzeba ją przycinać :), poza tym też wyrosło opuncje, eukomisy i awokado (ale latem wyjechałem i uschło <:(

Double
17-10-2012, 10:01
jak wyglada marakuja??? tzn jej roslina. a co to sa eukomisy??

Łotysh
17-10-2012, 10:18
marakuja to inaczej męczennica (Passiflora) ma niesamowite kwiaty. Eukomis to taka roślina cebulowa, mająca biały, walcowaty kwiatostan z rozetką liśći na szczycie (coś jak u szachownicy cesarskiej) :)

Double
17-10-2012, 11:18
no tak, przeciez dobrze znam te rosliny ;-) ale myslalam ze eukomisa masz ze sposobu 'spluniecie pestki'

Łotysh
21-10-2012, 14:11
hehe nie nie

42d3e78f26a4b20d412==