PDA

Zobacz pełną wersję : oplątwa



daid
23-10-2012, 07:20
Czy ktoś hoduje te rośliny, gdzie je można dostać:)

Double
23-10-2012, 07:47
w biofilu są

Łotysh
23-10-2012, 08:01
Double, zapomniałaś o jednym szczególiku, biofil to nie jest jakaś wielka firma mając sklepy w całej polsce, tylko jeden mały sklepik w Krakowie, wprwadzie ma sprzedaż wysyłkową ale lepiej jest kupować osobiście, szczególnie żywy towar :)
Daid, oplątwy możesz kupić w każdym lepiej zaopatrzonym sklepie ogrodniczym, wiem że są zawsze w marketach Obi i Castorama. :)

daid
23-10-2012, 11:01
wielkie dzieki za odpowiedzi

Sułek
23-10-2012, 12:10
szczerze mówiąc nigdy nie widziałem (oprócz doniczkowych gatunków) żadnej z prawdziwie epifitycznych oplątw w żadnym hipermarkecie w Polsce a w samym kraku mamy ich chyba z dziesięć.....z chęcią dowiem się gdzie jeszcze można kupić Tillandsie - choćby dla porównania cen

czesiek
23-10-2012, 13:49
We Wrocławiu oprócz doniczkowej Tillandsia cyanea nic się w hipermarketach nie znajdzie więc nie wiem skąd Łotysh czerpie tę wiedzę. Przypuszcam, że daid szuka czegoś w stylu T.usneoides chociaż napisał oplątwa, a jest tego setki gatunków), a tego w żadnym OBI czy Castoramie nie widziano nigdy.

daid
24-10-2012, 06:53
chodzi mi o takie co moga zyc bez ziemi:) kiedys w czsopismie terrarium widziałem i mi się spodobały.

dr Robert
24-10-2012, 07:43
Może jeszcze doczytaj co chcesz i przede wszystkim jak się to hoduje :).

Łotysh
24-10-2012, 09:52
kiedyś pamiętam były w sprzedaży w Obi takie płaskie misy z różnymi gatunkami opląt (m.in. tej brodawkowatej czy jakoś tak). Ale (jak to zazwyczaj w Obi bywa) cena astronomiczna. ;-)

mordd
24-10-2012, 10:40
Obi poza tym co ma dostępnego w sklepach ma również ofertę na zamówienie - np. miniaturowe storczyki i liczne inne rośliny (w tym oplątwy). Ceny oferty na zamówienie nie małe (storczyk 100 pln) tak więc powyższa porada wskazana jak najbardziej.

Arrow
24-10-2012, 13:01
witam,

eh oki rozne rosliny mozna kupic ale w jakim stanie ....... wiem ze jak zamowie u Lukasza to dostane to co chce i bedzie w dobrym stanie ....

osobiscie zamowilem troche oplatw u niego i nie narzekam, moze kilka bylo w zlym stanie ale nie sadze ze z winy Lukasza, pewnie transport

osobiscie oprcz "doniczkowych" wersji nie spotkalem w kwiaciarniach nic co mozna by bylo przyczepic do korka ......

a ceny , taniej niz u Lukasza nie znalazlem, a szukalem i szukam jasny tez wtykal nos wszedzie i nic, w Lodiz na gieldzie tez pustka .....

mysle ze najlepszym rozwiazanie bedzie w tym przypadku biofil :):):)

Adam
12-11-2012, 12:39
Zobacz stronę www.airplant.com Znajdziesz tam kilkaset gatunków tych roślin z opisami, zdjęciami i cenami.
W połowie lat 90 tych miałem ponad 50 gatunków tych roślin. Dzisiaj spadłem poniżej 30. Część się wyrodziła, część wypadła. Z nabyciem nowych egzemplarzy czy gatunków są duże problemy. W OBI czy Castoramie napewno ich nie znajdziesz. W Biofilu nieciekawe i zawrotnie drogie.Jeżeli zamierzasz obsadzić tymi w zasadzie niewielkimi roślinkami terrarium to zdecydowanie odradzam.Są to rośliny delikatne, podatne na uszkodzenia.Wymagają również specyficznych warunków uprawy.
Od lat poszukuję tillndesia xerographica. Gdyby ktoś posiadał nadliczbowe egzemplarze chętnie kupię lub się wymienię na inne nie mniej orginalne.

42d3e78f26a4b20d412==