PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka roślina NA terrarium?



micgekon
26-10-2012, 08:17
Mam pytanie, jakie roślinki mógłbym postawić na terrarium tzn chodzi mi o takie rośliny którym nie będzie przeszkadzało ciepło "od dołu" Czy naprzykład mogę postawić dracene ,jukę ,palmę, ewentualnie paproć?

Łotysh
26-10-2012, 09:51
hmm to zalezy czy one maja tam tylko stać czy też mają jakoś tak troszkę "rozłazić się" na terrarium by stworzyć fajny efekt dźungli :)

mordd
26-10-2012, 10:24
Paproć raczej nie bo będzie za szybko schła a częste podlewanie odkwasza podłoże. Reszta spokojnie. Jeśli masz wybór postaw coś, co nie wymaga zbyt wiele podlewania, albo raz na jakiś czas wymieniaj rośliny.

micgekon
26-10-2012, 11:45
No jeśli by się rozrastała i tworzyła efekt dżungli to by było to, a ja z roślin to znam się tylko (jako-- tako) i hoduje kaktusy,więc bede wdzięczny za wszelkie podpowiedzi tym bardziej że to terrarium jest tropikalne.

mordd
26-10-2012, 12:00
Większość popularnych roślin będzie się świetnie czuła na podgrzewanym spodzie - postaw dowolne pnącze a efekt masz murowany, dostaw dracenę i będzie super. Jeśli to będzie roślina prosto z kwiaciarni to raczej przesadź ją do nowej ziemi bo sprzedają je w torfie i błyskawicznie ci poschną.

Łotysh
27-10-2012, 11:09
hmm z takich roślin najlepsza będzie hoja, woskownica (hoya) ma niezłe liście, kwiaty i wytrzymuje okresy suszy (a podgrzewna gleba szybko schnie) i szybko rośnie i wogle była by jedną z najlepszych propozycji na takie miejsce :)
inną rośliną może być np. scindapsus, tillandsia cyanea (taka oplątwa) i ogólnie bromelie

mordd
27-10-2012, 11:15
!!!!! Święta racja! Tyle, że bromelie trzeba będzie często podlewać więc zmiękczaj wodę do podlewania. Hoya jest nie do zdarcia a nie brzydka.......

Łotysh
27-10-2012, 12:56
niezgadzam się, hoja nie jest nie brzydka ona jest przepiękna, przecudowna, wpsaniała =]=]=]=]=]=]=]

mordd
27-10-2012, 13:05
Nawet bym się z tym zgodził:), gdyby nie to że jest to roślina, która mnie nie znosi - tzn. przez kilka lat u mnie stoi w miejscu a rosnie jak oszalała w chwili, gdy się wyprowadzam...... testowałem już kilka i zawsze efekt ten sam (niezależnie od tego kto i co myśli o takich przesądach). Jakoś się nie dogadujemy, promieniowanie chyba nie właściwe:))))))) (poza hoyą jeszcze niektóre paprocie). Co nie zmienia faktu,że "rękę do zielska" raczej mam i wiele innych roślin rosnie świetnie.

micgekon
28-10-2012, 02:31
Jescze raz dzięki bromelie to przynajmiej wiem jak wygląda a hoje to zaraz poszukam na necie

Łotysh
29-10-2012, 04:16
ale z bromeliami jest ten minus ze wszystkie one są sprzedawane w momencie kwitnienia (a praiwe wszystkie bromeliowate zamierają po kwitnieniu) więc krótko się nimi nacieszymy no chyba że wytworzą odrost ale to on bedzie malutki i nieiwele tego terra zakryje =]

42d3e78f26a4b20d412==