PDA

Zobacz pełną wersję : Croton



Fredomirek
27-10-2012, 13:23
Witam!
Moglibyście mi powiedzieć coś więcej o hodowaniu tej rośliny tzn. jaka wilgtoność czy dobrze jest ją spryskiwać i ile światła? Mam ją w terrarium dla Rzekotwek żabich, podoba im się bo ma duże i silne liście i mogą na nim sobie przesiadywać :)

Pozdrawiam, Piotr

mordd
29-10-2012, 12:46
Zastanawiająca cisza w tym temacie:)))) Pewnie dla tego, że to roślina o przeciętnych raczej wymaganiach i ciężko coś konkretnego powiedzieć. Lubi wilgotne powietrze i sporo światła, ale nie wolno jej gwałtownie wystawiać na palące słońce. Gleba stale lekko wilgotna, nie zalana. Spryskiwać można spokojnie. Wiem, że zawiera w liściach jakieś substancje czynne i może wywoływać zmiany skórne, ake nie wiem jakie..... Wątpię prawdę mówiąc aby przeszkadzały one rzekotkom. Jednym słowem w twoim terra powinna rosnąć dobrze, nie lubi tylko gwałtownych zmian światła i wilgotności (może gubić masowo liście).

Fredomirek
30-10-2012, 11:08
No to super wilgotnośc jest zawsze spora, postaram się odpowiednio podlewać, światełka jest dużo :)
Dzięki za rady, może ktoś jeszcze coś doradzi?

Pozdrawiam,Piotr

asad
07-11-2012, 11:20
powiem ci szczerze ze ma mkrotona juz dlug ow terra i jak ma bardz owilgotno i bardzo oswietlone to lisc potrzebuej tygodnia od wypuszczenia do zbarwienia stasznei szybko rosnie lubi przesadzanie jedyne co to jak ma za sucho to lsicie robia sie bardziej kruche
P.S. niech mi ktos powie co jest z tym forum nie moge sie zalogowac na starego nicka a ja kobie wyslij haslo to nic nie dostaje na maila :( zawsze dzialalo buu

42d3e78f26a4b20d412==